Reakcia HC Košice na stanovisko HC ’07 Detva

PRIDANÉ: 10.2.2021

HC Košice reaguje na stanovisko HC ’07 Detva zverejnené 10. 2. 2021 na internetovej stránke klubu.

Zápas v Detve bol ako všetky zápasy pod Poľanou nabitý emóciami. V našej šatni došlo k vysadeniu dverí z pántov, čo sa pri hráčskej výstroji, stiesnených priestoroch a jednoduchých „papierových dverách“ môže stať. Športový riaditeľ a hlavný tréner tímu Jan Šťastný tento záznam o poškodení dverí uviedol do zápisu, prezidentovi klubu p. Ľuptákovi sa telefonicky ospravedlnil a ponúkol finančnú náhradu za spôsobenú škodu.

Ak by zo strany našich hráčov došlo k urážaniu rozhodcov, ako sa spomína vo vyhlásení klubu z Detvy, sme si viac ako istí, že by boli prehrešky riešené rozhodcami či delegátmi priamo na mieste a uvedené v zápise.

Väčšina hráčov a ľudí, ktorí sledujú hokej vedia, čo sprevádza zápasy v Detve. Ak už niekto vyprovokuje tak kultivovaného hráča akým je napríklad Mišo Chovan, tak to nie je len vtipnými narážkami. Všetci hráči sú len ľudia a pri neustálych slovných atakoch sa bránia.

Zverejňovanie citácií výrokov, ktoré mal povedať náš kapitán Michal Chovan, považujeme zo strany prezidenta detvianskeho klubu za nemiestny žart a slovný prejav p. Ľuptáka počas zápasov nebudeme radšej komentovať.

Reakciu Detvy vnímame ako pokus využiť HC Košice a dianie v spomínanom zápase na „očistenie“ renomé p. Ľuptáka po udalostiach na zápase proti Popradu.

Ak sa naši hráči alebo realizačný tím niekoho svojim správaním počas zápasu dotkli, v mene HC Košice sa ospravedlňujeme a týmto pokladáme celú vec za uzatvorenú.