Regionálne derby proti Prešovu

PRIDANÉ: 13.2.2023

Po reprezentačnej prestávke opäť naši Oceliari vstupujú do extraligového kolotoča. Tento týždeň odohráme tri zápasy a najbližšie sa predstavíme už v utorok na Valentína, keď o 18:00 odohráme na prešovskom zimnom štadióne stretnutie proti domácemu HC MV TRANSPORT Prešov. So Šarišanmi máme pozitívnu zápasovú bilanciu, keď sme ich zo štyroch vzájomných stretnutí trikrát porazili.

Tím pod vedením bývalého košického hráča Juraja Faitha prešiel v januári menšími hráčskymi zmenami. Zo Šariša sa porúčali útočníci Juraj Milý, ktorý si našiel nový angažmán v nemeckom Stuttgarte a po výmene hráčov odišiel do Spišskej Novej Vsi Róbert Džugan. Zo Spiša naopak do tímu prišiel Kanaďan Dante SalituroDaniel V. Tkáč. Prešov vystužil aj defenzívu, keď angažoval Nikitu Khlystova. 29 ročný ruský obranca začal sezónu v KHL, kde nastupoval za tím Severstal Cherepovets. V 21 zápasoch nazbieral 5 bodov za dva góly a tri asistencie. Za Prešov zatiaľ odohral 9 zápasov, v ktorých raz skóroval a trikrát asistoval.

Najproduktívnejším hráčom mužstva a zároveň najlepším strelcom Tipos extraligy je americký útočník Max Gerlach. V 41 zápasoch získal 46 bodov, keď strelil 29 gólov a pripísal si 17 asistencií. V priemere má 1,12 bodu na zápas. O niekoľko bodov menej má ďalší zámorský hráč Kanaďan Abbott Girduckis, ktorý získal 33 bodov za 10 gólov a 23 asistencií (najviac z mužstva). Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Dante Salituro, ktorý má spolu s bodmi zo Spišskej Novej Vsi 26 bodov za 13 gólov a rovnaký počet asistencií.

Posledný zápas:

Prešov naposledy odohral domáce stretnutie proti Slovanu. Prehral tesným výsledkom 2:3. Za Šarišanov skórovali dvaja najproduktívnejší hráči Gerlach a Girduckis.

Zostava HC MV TRANSPORT Prešov z posledného zápasu proti Slovanu:

Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Žilka – Sýkora, Šimun, K. Jendroľ

Postavenie v tabuľke:

Prešov sa momentálne nachádza na poslednom mieste. Predposledný Liptovský Mikuláš má o sedem bodov viac.

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HC MV TRANSPORT Prešov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 31. Jääskeläinen (Bartánus, Ferenc) – 45. Džugan (Šimek, Higgins), 53. Girduckis (Martin, Giles)

HC MV TRANSPORT Prešov - HC Košice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Góly a asistencie: 44. Gerlach (Giles, Girduckis) - 2. Olsson, 6. Rogoň (Campbell, Tybor), 40. Tybor (Chovan, Rogoň), 56. Campbell (Jääskeläinen), 57. Leskinen (Campbell, Southorn), 59. Havrila (Jokeľ, Ferenc)

HC Košice - HC MV TRANSPORT Prešov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 27. Pollock (Jääskeläinen, Southorn), 34. Pollock (Leskinen), 47. Pollock (Jääskeläinen) - 17. Gerlach (Girduckis, D. Jendroľ), 38. Gerlach (Giles. Campagna)

HC MV TRANSPORT Prešov - HC Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 38. Campagna (Šimun) - 2. Slovák (Rogoň, Romančík), 3. Tybor (Novota), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn), 30. Tybor (Slovák, Lamper), 42. Linet (Havrila)

Naši Oceliari počas reprezentačnej prestávky angažovali dvoch hráčov. Kanadského obrancu Alexa Bretona, ktorý prišiel z tímu AHL Belleville Senators a útočníka Mareka Hovorku, ktorý k nám prišiel zo Žiliny.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: „Snažili sme sa prejsť celú škálu našich kontaktov. Hráčov sme sledovali aj na videách. Už niekoľko mesiacov sme hľadali domáce posily v ponuke mužstiev z extraligy aj prvej ligy. Potom sme našli Mareka Hovorku – ten by nám mohol v play-off pomôcť. Je potrebné sa pripraviť na dlhodobú vyraďovaciu časť, preto chceme prehĺbiť káder pre prípadné zranenia, v posledných týždňoch sme tiež hľadali zručného a ofenzívneho obrancu do hry 5 proti 5. Alex Breton sa hodí do tejto roly perfektne. Teším sa, keď ho uvidím na ľade,“

Posledný domáci zápas pred reprezentačnou prestávkou sme odohrali doma proti Nitre. Na hostí sme nestačili a prehrali sme 2:3. Gólovo sa presadili Patrik LamperDenis Parshin.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Nitre:

Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

Postavenie v tabuľke:

Po 41 odohratých zápasoch sa nachádzame so 72 bodmi na treťom mieste. Na druhý Zvolen strácame 9 bodov.

Zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách Tipsport TV.

Košice do toho!