Retro dres doprial Šimunovi, kapitán si užil vďačnosť fanúšikov

PRIDANÉ: 25.11.2023

Do atraktívneho súboja o prvú priečku vykorčuľovali hráči HC Košice v retro dresoch z éry VSŽ a v boji o siedme víťazstvo v rade sa mohli oprieť aj o skvelú kulisu vytvorenú takmer 6500 divákmi. Zverenci Dana Cemana síce inkasovali ako prví, no to ich nevykoľajilo a po víťazstve 5:1 sa vyhupli na čelo tabuľky Tipos extraligy.

„Dnešný zápas bol v podobnom štýle ako play off. Myslím si, že sa stretli dva najlepšie defenzívne tímy. Aj preto bol dnešný hokej skôr defenzívnejší. Boli sme trpezliví. Rešpektujeme silu Spišskej Novej Vsi, no pre nás bolo dôležité, že sme často držali puk. V budúcom zápase proti tomuto súperovi musíme vymyslieť, ako si budeme vytvárať šance. Nemali sme až tak veľa gólových príležitostí, no boli sme efektívni. Som veľmi šťastný zo zisku troch bodov," vyslovil sa Dan Ceman

Aj podľa útočníka Filipa Krivošíka išlo o vyrovnanejší zápas, než ukazuje konečný výsledok. „Bol to veľmi náročný zápas. Vedeli sme, že Spišská sa bude snažiť zachádzať za našich obrancov a musíme hrať veľmi zodpovedne. V úvode nám párkrát ušli, ale potom sme si to už postrážili. Bol to taký defenzívny duel, ťažký boj o prvenstvo. Vyhrali sme však zaslúžene,“ zdôraznil 24-ročný útočník, podľa ktorého nie je aktuálna víťazná šnúra dielom náhody. „Cítime sa dobre, máme kvalitnú prípravu na každý zápas a pokiaľ to ide, tak je to dobre.“

Ako posledný schádzal z ľadu po víťaznej ďakovačke kapitán Michal Chovan. Fanúšikovia si ho vypýtali, aby mu mohli zablahoželať k 36. narodeninám.

„Je to pekný darček a ďakujem spoluhráčom i skvelým divákom. Zvládli sme to vo výbornej atmosfére a dovolím si povedať, že dva kvalitné tímy sa postarali o dobrý zápas. Som rád, že tri body ostali doma,“ vyznal sa z príjemných pocitov kapitán HC. Svoj narodeninový zápas síce gólom či asistenciou neozdobil, no to ho vzhľadom na víťazstvo nemrzelo. „Nad tým už nerozmýšľam. Chcem hlavne, aby sme víťazili a urobili dobrú sezónu. Teším sa z Eda Šimuna, ktorý sa dočkal gólu a zaplatí do kasičky.“

V prípade spomínaného Šimuna išlo o vôbec prvý presný zásah v košickom drese. Svojim gólom v 48. minúte definitívne otupil nádej hostí na vyrovnanie.

„Neprišiel som sem rozhodovať zápasy, ale gól určite teší. Netlačil som na pílu, ale priznám sa, že som už na seba začínal vyvíjať menší tlak. Nebol som zvyknutý na také dlhé čakanie na gól. Som rád, že prišiel a po ňom sa to rozsypalo. Dovtedy to bol naozaj veľmi vyrovnaný a náročný zápas,“ vyslovil sa Šimun, ktorý mal v doterajších 17 zápasoch bilanciu 0+6. Rituály v podobe namáčania hokejky do záchodu a podobné veci však neskúšal. „Nemenil som absolútne nič a nemenil by som ani vtedy, ak by som ešte neskóroval desať zápasov. Potrebujem odrobiť svoju čiernu robotu a body sú len bonusom. Možno mi pomohol pekný retro dres a osobne sa mi veľmi páčil. Pokojne by sme mohli hrať v takýchto dresoch až do konca sezóny,“ pousmial sa 28-ročný center.

V prípade Šimuna sa opäť raz potvrdilo, že keď sa darí tímu, dočkajú sa aj jednotlivci. „Je to tak. Vlani to bolo v Prešove trochu iné. Tam sa nám nedarilo a góly strieľali iba hráči z presiloviek. Lepilo to Maxovi Gerlachovi, ale to bolo všetko. Tu máme oveľa vyrovnanejší tím a potiahnuť dokážu legionári, Slováci, prvá i štvrtá päťka. Je to vyskladané veľmi dobre.“

Oceliari ukoristili v posledných desiatich zápasoch 28 bodov a v ostatnom období predvádzajú hokej, za ktorí by sa nehanbili ani legendy, ktoré hrávali v dresoch z piatkového duelu proti Spišskej Novej Vsi.

„Vieme, akí hráči v týchto dresoch hrali a je to pre nás česť. Bol to super nápad a super gesto voči predošlej generácii. Som rád, že sme im neurobili hanbu a postup na prvú priečku je pekný. Od úvodu som však vravel, že verím sile tohto tímu. Po ťažšom vstupe do sezóny sme teraz prví a verím, že na tejto pozícii vydržíme čo najdlhšie. Musíme ísť krok po kroku a teraz nás čaká ťažký zápas v Nitre,“ uzavrel kapitán Michal Chovan.