Rok zakončíme v Prešove

PRIDANÉ: 30.12.2022

Pred nami je posledné extraligové stretnutie kalendárneho roku. V piatok 30. decembra sa  o 18:00 v rámci regionálneho kola predstavíme proti mužstvu HC MV TRANSPORT Prešov. S týmto súperom sme sa stretli naposledy pred Vianocami a odohráme proti nemú už štvrý zápas v sezóne.

Po poslednom zápase v Košiciach sa mužstvo pod vedením Jána Faitha rozlúčilou s dvojicou útočníkov Jurajom Šimekom a Kanaďanom Neulsom Donovanom. V tíme sa už adaptovali ruské posily, a to najmä Alexander Avtsin, ktorý si v štyroch zápasoch pripísal na svoje konto 2 góly.

Najproduktívnejším hráčom mužstva je Max Gerlach, ktorý v 29 zápasoch nazbieral rovanký počet bodov. 24 ročný Kanaďan je najlepší strelec prešovského tímu a zároveň aj celej Tipos extraligy, keď dokázal vsietiť už 21 gólov. Druhým v produktivite je ďalší hráč z krajiny javorových listov Abbott Girduckis. V prebiehajúcej sezóne získal 22 bodov za 7 gólov a 15 asistencií (najviac z tímu). Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára ďalší zámorský hráč Američan Sean Giles. 26 ročný obranca má na svojom konte 17 bodov (3+14).

Posledný zápas:

Prešovskí hráči naposledy odohrali zápas proti Michalovciam. Zápas priniesol vyrovnaný priebeh. Skóre stretnutie otvorili Prešovčania gólom Maxa Gerlacha. Zemplínčania vyrovnali, no vzápetí Šarišania odpovedali gólom Alexandra Avtsina, pre ktorého to bol prvý gól za Prešov. V prostrednej časti stihli ešte hostia vyrovnať, v tej poslednej gól nepadol a tak sa išlo do predĺženia. V ňom sa opäť presadil Alexander Avtsin, a tak sa z víťazstva 3:2 po predĺžení radovali domáci.

Zostava HC MV TRANSPORT Prešov z posledného zápasu proti Michalovciam:

Bespalov – Ľalík, Giles, Turan, Rajnoha, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Ščurko, Avcin, Krajč – Žilka, Klíma, Ďžugan – K. Jendro

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HC MV TRANSPORT Prešov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 31. Jääskeläinen (Bartánus, Ferenc) – 45. Džugan (Šimek, Higgins), 53. Girduckis (Martin, Giles)

HC MV TRANSPORT Prešov - HC Košice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Góly a asistencie: 44. Gerlach (Giles, Girduckis) - 2. Olsson, 6. Rogoň (Campbell, Tybor), 40. Tybor (Chovan, Rogoň), 56. Campbell (Jääskeläinen), 57. Leskinen (Campbell, Southorn), 59. Havrila (Jokeľ, Ferenc)

HC Košice - HC MV TRANSPORT Prešov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 27. Pollock (Jääskeläinen, Southorn), 34. Pollock (Leskinen), 47. Pollock (Jääskeläinen) - 17. Gerlach (Girduckis, D. Jendroľ), 38. Gerlach (Giles. Campagna)

Postavenie v tabuľke:

Šarišania sa po 29 zápasoch nachádzajú s 27 bodmi na jedenástom mieste. Na desiaty Liptovský Mikuláš stráca štyri body.

Naši hráči odohrali naposledy zápas doma proti Spišskej Novej Vsi. Nevyšiel nám však podľa predstáv a nebodovali sme. Gólovo sa dokázali presadiť Jakub Linet, Ville Leskinen a v presilovej hre strelil gól Jordon Southorn.

Zostava HC Košice zo zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Riečický (13. Janus) - Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš - Pollock, Chovan, Jääskeläinen - Paršin, Slovák, Leskinen - Bartánus, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, Lamper – Jokeľ

Postavenie v tabuľke:

Po prehre klesli naši Oceliari na štvrté miesto, na konte majú 52 bodov a strácajú iba bod na tretie Nové Zámky.

Zápas si môžete vychutnať na internetovej platforme prostredníctvom Tipsport TV.

Košice do toho!