„Rozhodla druhá tretina,“ vracia sa k zápasu s Prešovom Patrik Lamper

PRIDANÉ: 2.3.2023

Košičania v dohrávke 26. kola porazili Prešov vysoko 5:0. V tabuľke sa nachádzajú na druhom mieste. To im zaručuje súpera, ktorý vzíde z predkola play-off. Tretí Zvolenčania zaostávajú za oceliarmi o 6 bodov a preskočiť ich môžu už len teoreticky o skóre.

K stredajšiemu zápasu sa hodnotením vracia Patrik Lamper, ktorý tiež prispel jedným gólom a asistenciou k debaklu vo východniarskom derby. „Sme radi, že sme vyhrali. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Rozhodla tá druhá tretina, v ktorej padli góly. Potom sa nám hralo už lepšie,“ odpovedal 29-ročný útočník.

Košičania mali síce počas celého zápasu jednoznačnú prevahu, no v prvej tretine neprekonali reprezentačného brankára Eugena Rabčana ani raz. Nevydarené prvé dejstvo si vynahradili oceliari po prestávke, keď dokonca v 31. minúte vyhnali z bránkoviska mladú prešovskú jednotku. „Začali sme sa viac tlačiť do bránky. Zintenzívnili sme svoju streľbu ešte viac a padalo to tam.“

Hokejistom z metropoly Šariša ide skutočne o veľa. Cez víkend opäť spadli na dno tabuľky. Na predposledný Liptovský Mikuláš strácajú 3 body. Práve dohrávka s Košicami im mala pomôcť opäť sa dotiahnuť na Liptákov. Vo februári Prešovčania dokonca zdolali tak oceliarov, ako aj Slovan. „Vedeli sme, že Prešovčania hrajú v podstate o všetko. My sme sa na to pripravili poctivo. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké a podľa toho to aj vyzeralo,“ odpovedal Lamper na adresu korčuliarskych a fyzických súbojov, ktoré Košičanom sťažovali zápas.

Tisícové kulisy dopĺňali aj návštevy viacerých základných škôl či dokonca mexické vlny. „Vždy sa hrá hokejistom lepšie, keď je zaplnený štadión a fandí sa. Dodáva nám to tú potrebnú energiu naviac a je to takto lepšie,“ dodal trojnásobný extraligový šampión.

Do konca základnej časti ostávajú už len dve kolá. Tabuľka sa síce kryštalizuje, no stále sú extraligoví protagonisti opatrní v postupových kalkuláciách. „Ideme od zápasu k zápasu. Vôbec sa na to nesústredíme. Jednoducho chceme vyhrať každý zápas. Tak sme nastavení.“

Oceliari ťahajú fantastickú sériu šiestich výhier, pričom v troch z posledných štyroch stretnutí mužstvo neinkasovalo. Dvakrát bol pri tom Dominik Riečický a raz bránil tri žrde Jaroslav Janus.

V posledných dvoch stretnutiach narazia Košice na Spišskú Novú Ves – už v piatok o 18:00 na domácom ľade. Posledné kolo odohrajú oceliari na zimnom štadióne v Banskej Bystrici v nedeľu o 17. hodine.