Sme späť v Steel aréne, späť je aj Denis

PRIDANÉ: 15.11.2022

Etapa prechodného pôsobenia A-tímu HC Košice v Crow aréne je minulosťou a v utorok ráno vykorčuľovali „oceliari“ na novučičký ľad domovskej Steel arény.

Tridsaťšesťročný ruský útočník absolvuje svoj tretí košický návrat, pričom počas uplynulej sezóny bol najlepším nahrávačom HC. Tentoraz rodák z Rybinska prichádza práve v čase presunu tímu do materského stánku.

„Na diaľku som to sledoval a videl som, že chlapci hrali v inej hale. Teraz sme však späť v Steel aréne a pre mňa je to teda návrat do dôverne známeho prostredia,“ rozhovoril sa tesne pred utorkovým tréningom Denis. Na ľad vykorčuľoval s úsmevom a družné debaty so spoluhráčmi naznačovali, že oprášiť staré vzťahy nebude problém. „Som rád, že som sa vrátil. Poznám tu chlapcov, klub i fanúšikov a vždy som sa tu cítil dobre.“

Aktuálnu sezónu štartoval Paršin v drese Nižkekamsku v KHL, v októbri sa presunul do nižšej ruskej VHL. Tam odohral šesť stretnutí za Jugru Chanty-Mansijsk s bilanciou 1+2.

„Taký je hokej a zmeny pôsobísk nemu patria. Ukončenie kontraktu v Jugre neberiem nijako tragicky a teším sa na ďalšiu časť sezóny v Košiciach,urobil bodku za predošlými kapitolami skúsený ruský útočník.

Fanúšikovia si ho počas predošlých dvoch pôsobení v metropole východu zamilovali a aj jeho zásluhou to na jar dotiahli Košičania až do siedmeho semifinálového zápasu. V tejto sezóne by chcel získať ešte viac.

„Tento klub má vždy majstrovské ciele a rovnaké ambície mám i ja. Teraz sa však v prvom rade sústredím na to, aby som mužstvu pomohol a v tabuľke sme stúpali nahor. Ak k tomu pomôžem gólmi a bodmi, tak budem iba rád,“ zakončil D. Paršin.

Obnovenú premiéru v drese s číslom 27 zažije už v stredajšom domácom súboji proti Dukle Trenčín.