Športový riaditeľ a tréner Jan Šťastný hodnotí mesiac december

PRIDANÉ: 9.1.2021

V našej pravidelnej rubrike si spoločne so športovým riaditeľom a hlavným trénerom mužstva Jánom Šťastným zhodnotíme mesiac december. V ďalších riadkoch sa dozviete, ako hodnotí mesiac december, či môžeme očakávať nejaké príchody, ale aj aké sú jeho osobné ambície v novom roku.

V decembri sme odohrali porciu 10 zápasov, v ktorých sme si do tabuľky pripísali 14b za 5 výhier. Ako hodnotíte výkon našich chlapcov?

Odohrali sme parádne zápasy. Pre nás je dôležité udržať sa na horných priečkach a atakovať vyššie priečky. V každom zápase sa snažíme bodovať a to sa nám podarilo aj proti tímom, ktoré majú najvyššie ambície. V niektorých zápasoch nehrali Martin Pospíšil a Pavel Jenyš a je vidieť, že ak nám niekto vypadne zo základu, poznamená to ich vývoj.

Do tímu sa v priebehu mesiaca pridal Martin Nemčík. Naopak pre operáciu sa nepočítalo s Radekom Deylom,  avšak nakoniec sú obaja beci k dispozícii. Potešili vás takéto príjemné starosti, ako nakombinovať obranné formácie?

Všetko čo sa týka zdravotného stavu Radka nechávame na nášho klubového lekára. Je potrebné, aby podstúpil operáciu kvôli jeho ďalšej hokejovej budúcnosti. Na druhú stranu však prišiel a povedal, že po dlhej dobe sa baví hokejom a ak to zdravie dovolí, chcel by operáciu oddialiť. Určite by sme išli sami proti sebe, pokiaľ by sme ho nútili do niečoho, o čom nie je sám presvedčený. Na prvom mieste je zdravie. My sme na to stihli reagovať a kontaktovali sme Martina Nemčíka, s ktorým som bol v kontakte od začiatku sezóny a keby šlo všetko podľa plánov podpísali by sme ho hneď na začiatku. Svojimi parametrami a hrou patrí medzi najlepších obrancov extraligy. Sme radi, že Radek pokračuje a sme dohodnutí tak, že pokiaľ by už kvôli bolesti nevedel hrať, pôjde na operáciu.

Máme za sebou polovicu sezóny. Mužstvo sa momentálne nachádza v strede tabuľky. Napĺňa zatiaľ podľa vás predsezónne očakávania?

Nechceme lietať v oblakoch a byť alibisti, cieľom v sezóne bolo po turbulentnom období zastabilizovať mužstvo. Celu sezónu chceme odohrať so cťou voči fanúšikom a sponzorom, ktorí podporujú HC Košice. Naším cieľom je odohrať každý zápas s bojovnosťou, plným nasadením. Myslím, si že až na pár zápasov mužstvo ukazuje svoju silu a drží sa na priečkach, pod ktoré by sme nechceli spadnúť.

V decembri prišli zápasy, v ktorých sa zvýšila úspešnosť v presilových hrách. Myslíte, že ste už našli ten správny recept, ako využívať početné výhody?

Nemyslím si, že sme našli nejaký recept, presilovky trénujeme, s chalanmi ich rozoberáme, všetko je to najmä o realizácii na ľade. Nám skôr chýbala jednoduchosť, viac tlaku do brány a možno aj potrebné šťastie, ktoré sa pomaly ukazuje. Nedošlo k výraznejším zmenám, ale povedali sme si, že chceme hrať jednoduchšie a snažiť sa o zakončenie.

Očakávame v najbližšej dobe ešte príchod nejakých posíl do tímu, alebo je už káder viac-menej uzavretý?

Budeme reagovať na zdravotný stav tímu a finančné možnosti. Pokiaľ by sa našli nejaké finančné prostriedky a bude možnosť získať kvalitnejšieho rozdielového hráča, budeme sa tým zaoberať. Avšak máme na sezónu jasne nastavenú filozofiu a pokiaľ by došlo k nejakému príchodu, tak to bude o jednom alebo dvoch menách.

Aké osobné ambície ste si dali do nového roku?

Chcem, aby sme sezónu zvládli tak, ako sa na HC Košice patrí, aby sme sa na konci sezóny mohli spoločne s realizačným tímom pozrieť každému do očí a povedať, že sme urobili maximum pre dobrú sezónu. Hlavné je, aby sme všetci spolu s našimi  rodinami boli zdraví. Taktiež by som si prial, aby sa vyriešila situácia okolo pandémie a mohli sme sa vrátiť k normálnemu životu. Všetkým nám chýbajú fanúšikova, pretože hokej sa hrá práve pre nich.

HCKE Media Team