Starší žiaci HC Košice vicemajstrami Slovenska, získali sme aj cenu Fair play

PRIDANÉ: 15.4.2019

V sobotu odohrali naši starší žiaci na majstrovstvách Slovenska v Michalovciach rozhodujúci zápas proti MsHKM Žilina. Do prvej tretiny nastúpili obe družstvá opatrne, no po individuálnej chybe košického hráča sme inkasovali gól na 0:1, za tohto stavu odchádzali súperi po prvej tretine do šatní. V druhej tretine naši chlapci výrazne zvýšili aktivitu najmä pri napádaní súpera, čo prinieslo zaslúžený výsledok v podobe troch strelených gólov do žilinskej bránky. Ešte v poslednej sekunde druhej tretiny bol za zvuku sirény strelený aj štvrtý gól, ten však nebol uznaný. V tretej tretine pokračovala výborná hra našich a strelili sme ešte jeden gól, výsledkom 4:1 sme zápas vyhrali.

Nasledoval ešte duel medzi HC Slovan Bratislava – mládež a HK ŠKP Poprad, ktorý rozhodoval o celkovom poradí a aj o tom, akú medailu si odnesú naši chlapci. Keďže Slovan tento zápas zvládol lepšie a vyhral 8:0, HC Košice skončil na druhom mieste so ziskom strieborných medailí.

Za All Stars päťku celých majstrovstiev vyhlásili brankára Repáka  (BA), obrancov Sľuku (ZA) a Krakovského (ZA) a útočníkov Polčíka (PP), Kukumberga (BA) a Štefánik (ZA). Najlepší brankárom sa stal hráč HC Košice Sebastián Bodnár, najlepším obrancom Luca Krakovský (HC Slovan Bratislava) a najlepším útočníkom Roman Kukumberg (HC Slovan Bratislava).

Cenu fair play za najmenší počet trestných minút získalo družstvo HC Košice.

brankári: Sebastián Bodnár, Sebastián Pribula, Richard Hiľovský
obrancovia: Jakub Hudec, Samuel Galický, Leo Eperješi (C), Marek Ivanecký, Alex Doša, Adam Beluško
útočníci: Oliver Sivák (A), Radoslav Karajoš, Filip Janočko, Dávid Havadej, Lukáš Priščák, Ľuboš Makó, Aurel Vrašťák, Michal Liščinský (A), Theo Kiss, Denis Sasák, Jakub Šulek, Matej Varinský, Sebastián Zupko, Branislav Barger

Realizačný tím:
Miroslav Kozárik - hlavný tréner, Róbert Orság - asistent trénera, Richard Šiler - vedúci družstva

V kádri HC Košice (ročník HT8) sú ešte hráči, ktorí z rôznych dôvodov (najčastejšie zranenia) nemohli odohrať záverečné majstrovstvá, avšak prispeli taktiež k úspechu celého tímu v zápasoch o postup na záverečné majstrovstvá Slovenska:
Timotej Varga, Tobias Faith, Jessica Šilerová, Ľuboslav Vasilík, Patrik Petrigal, Kristián Krafčík a Martin Adámy.

Pri výchove našich hráčov spolupracovali tréneri brankárov Marko Milý a Dušan Strharský.

Všetkým k zisku strieborných medailí srdečne blahoželáme!