Steel Aréna oslavuje 18 rokov

PRIDANÉ: 24.2.2024

Náš domovský stánok Steel Aréna – košický štadión Ladislava Trojáka dnes oslavuje 18. výročie od otvorenia. Prvá multifunkčná hala na Slovensku otvorila svoje brány 24.02.2006.

Celý názov: Steel Aréna – košický štadión Ladislava Trojáka

Pomenovaná po: Ladislav Troják

Otvorenie: 24.02.2006

Otvorenie tréningovej haly: 28.03.2011

Kapacita: 8347 divákov

Pri slávnostnom otvorení Steel Arény odohrali stretnutie legendy HC Košice a HC Sparta Praha. Prvý oficiálny zápas najvyššej slovenskej súťaže sa uskutočnil 03. marca 2006, keď domáci tím HC Košice privítal HKM Zvolen. Ligová premiéra v „Steelke“ nevyšla, keď sme pred vypredaným štadiónom (8347 divákov) podľahli hosťom 3:4. Prvý ligový gól v novej aréne strelil zvolenský hráč Martin Bartek, asistovali mu Jozef Čierny a Daniel Babka. Prvý presný zásah domáceho tímu HC Košice vsietil Peter Podhradský, asistenciu si pri ňom pripísal Jaroslav Špelda.

Prvá kompletná sezóna v Steel Aréne bol ročník 2006/2007. Hneď v 2. kole, ktoré sa odohralo 15.septembra 2006 HC Košice zaznamenalo v novej aréne prvé víťazstvo. Nechýbalo veľa a mohla z toho byť desiatka v sieti súpera. Po výsledku 9:3 sme porazili Liptovský Mikuláš.

Steel Aréna dlho čakala na oslavu prvého majstrovského titulu. Ten prišiel až v ročníku 2009/2010, keď sme obhájili prvenstvo z predošlej sezóny. V šiestom stretnutí finálovej série sme porazili HC Slovan Bratislava 5:2 a tešili sme sa tak z prvého titulu v aréne. Ako prvý kapitán dvihol nad hlavu majstrovskú trofej v Steel Aréne Peter Bartoš. Titul sme oslávili v novej hale aj nasledujúcu sezónu. Tentokrát sme vo finálovej sérii porazili Poprad. Ako prvý tím v extralige sme vtedy získali aj majstrovský hattrick. Ďalší titul sa v našom domovskom stánku oslavoval v sezóne 2013/2014, keď sme v siedmom stretnutí finálovej série porazili Nitru vysoko 6:0. Zatiaľ posledný titul sa v Steel Aréne oslavoval v minulom ročníku. Vo finále sme porazili HKM Zvolen.

V Steel Aréne sa predstavilo množstvo umelcov a hostila rôzne kultúrne a športové podujatia. Svoje miesto si tu našla aj slovenská hokejová reprezentácia, kde odohrala množstvo prípravných stretnutí a dvoje Majstrovstvá sveta. Prvý reprezentačný zápas Slovenska sa odohral 15. decembra 2007, keď sme hostili Švajčiarsko.

V roku 2011 Steel Aréna hostila prvé majstrovstvá sveta. Slovenská reprezentácia sa vtedy predstavila iba v Bratislave. V Košiciach odohrali svoje zápasy Kanada, Švédsko, Švajčiarsko a USA.

O osem rokov neskôr (2019) sa v našej krajine uskutočnili historicky druhé majstrovstvá sveta v hokeji. Naša reprezentácia mala domovský stánok v Steel Aréne. Bohužiaľ sa nám tesne nepodarilo postúpiť do štvrťfinále. Naši reprezentanti sa predstavili proti USA, Fínsku, Kanade, Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku a Dánsku. Posledné stretnutie, ktoré sa vtedy hralo v Košiciach bol štvrťfinálový súboj Fínska proti Švédsku. Z víťazstva po predĺžení sa tešili Fíni.

Našich chlapcov budete môcť vidieť v Steel Aréne najbližšie už 1. marca, keď odohráme predposledný domáci zápas základnej, časti proti HK Spišská Nová Ves. [vstupenky]