Štefanské kolo odohráme v Michalovciach

PRIDANÉ: 25.12.2022

Po štyroch dňoch opäť pokračujú zápasy regionálnych kôl Tipos extraligy. V rámci takzvaného „štefanského“ kola sa 26. decembra o 18:30 predstavíme na ľade HK Dukla Ingema Michalovce. Tohto súpera sme ešte počas aktuálnej sezóny neporazili, a tak budú chcieť naši chlapci tento fakt zmeniť.

Michalovce s bývalými Oceliarmi

Tím Michaloviec sa od nášho posledného vzájomného zápasu posilnil a do tímu prišli aj hráči, ktorí v minulej, resp. súčasnej sezóne pôsobili v našom mužstve. Konkrétne ide o brankára Andreja Košarišťana, ktorý odišiel z Košíc ešte v októbri a Vadima Pereskokova, ktorý sa po sezóne v metropole východu vrátil do KHL, kde hrával za tím Amur Chabarovsk. V Rusku však odohral iba osem zápasov a vrátil sa späť na Slovensko. Ďalšou akvizíciou v tíme líšok je kanadský útočník Ryan Valentini, ktorý v minulej sezóne hrával zámorskú súťaž ECHL.

Najproduktívnejším hráčom michalovskej Dukly je so 17 bodmi obranca Zach Osburn. 25 ročný Američan si v doterajšom priebehú pripísal 6 gólov a 11 asistencií. Za ním nasledujú až štyria hráči, ktorý majú po 16 bodov. Konkrétne ide o Romana Žitného -  najlepší strelec tímu (9+7), Matúša Paločka (8+8), Dávida Buca (7+9) a Jakuba Suju (6+10).

Líšky sa spoliehajú na stabilnú brankársku trojicu. Najlepšie percento úspešnosti má Stanislav Škorvánek, ktorý dostal príležitosť aj v slovenskej reprezentácii na vianočnom Kaufland Cupe. Jeho úspešnosť je 94,31%. Ďalším golmánom v michalovskej bráne je Čech Tomáš Vošvrda, s vyše 90% úspešnosťou zákrokov. Túto trojicu dopĺňa už spomínaný Andrej Košarišťan, kroý však ešte príležitosť v michalovskej bráne nedostal.

Posledný zápas:

Dukla sa naposledy predstavila na Spiši, kde vyhrala futbalovým výsledkom 2:0. Skóre stretnutia otváral v presilovej hre Jakub Suja. Druhý gól strelil 6 sekúnd pred koncom do prázdnej brány Adam Lapšanský.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Pereskokov, Suja, Paločko – Žitný, Bjalončík, Lapšanský – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Vzájomné zápasy:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) - 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus)

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) - 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn), rozh. sam. nájazd Paločko

Postavenie v tabuľke:

Michalovce majú po 27 zápasoch na konte rovnaký počet bodov ako naši Oceliari (49). Dukla má však horšie skóre, a preto sa nachádza na štvrtom mieste.

Hattrick Pollocka

V poslednom zápase proti Prešovu absolvoval premiéru na domácom ľade kanadský útočník Brett Pollock. Zápas v Steel Aréne mu vyšiel výborne, keď zaznamenal všetky tri góly Košíc a rozhodol tak o našom víťazstve.

Najproduktívnejším hráčom nášho mužstva je fínsky útočník Joona Jääskeläinen. Zaznamenal 27 bodov, keď si pripísal 14 gólov (najviac z mužstva) a 13 asistencií. Len o bod menej má kapitán Michal Chovan, ktorý má na svojom konte 20 asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov košického mužstva uzatvára obranca Jordon Southorn (3+16).

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Janus - Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota - Leskinen, Pollock, Jääskeläinen - Tybor, Chovan, Bartánus - Paršin, Slovák, Lamper - Jokeľ, Linet, Rogoň – Havrila

Postavenie v tabuľke:

Košice sa nachádzjú v tabuľke na treťom mieste o skóre pred Michalovcami. Máme však zápas k dobru.

Zápas si môžete vychutnať na internetovej platforme prostredníctvom Tipsport TV a v televízii na obrazovke SPORT TV.

Košice do toho!