Štvrté kolo Tipos extraligy odohráme v Nových Zámkoch

PRIDANÉ: 23.9.2023

Víkend košických oceliarov pokračuje druhým vonkajším stretnutím, keď sa v nedeľu 24. septembra o 16:00 predstavíme na ľade Nových Zámkov. Býci v úvode sezóny tesne prehrali, no potom si v nasledujúcich dvoch kolách ľahko poradili so svojimi súpermi, keď im nastrieľali dokopy 13 gólov.

Pred novou sezónou došlo v realizačnom tíme Nových Zámkov k zmene na trénerských postoch. Hlavného trénera Gergelya Majorossa nahradil Erik Čaládi a asistentov mu robia Ľubomír Hurtaj so Stanislavom Petríkom.

V bráne Zámčania stavili na osvedčenú jednotku z minulej sezóny Čecha Pavla Kantora, ktorý odchytal aj tri doterajšie zápasy. Jeho úspešnosť zákrokov je 92,82%. V obrane sa toho veľa tiež nezmenilo a v tíme naďalej pôsobia bronzový medailista z MS Lotyš Roberts Mamčis a ostrieľaný americký bek Mike Lee. Jedinou posilou v obranných radoch je Peter Novajovský z Liptovského Mikuláša.

Do útoku priviedli býci Čechov Alberta Michnáča, ktorého si fanúšikovia Tipos extraligy môžu pamätať z pôsobenia v Prešove a Radka Prokeša, ktorý prišiel z metropoly Rakúska - Vienna Capitals. Ďalšími ofenzívnymi posilami sú Marc Roy, ktorý hrával aj v Bratislava Capitals a Václav Stupka, ktorý prestúpil zo Zvolena.

V doterajšom priebehu získal najviac bodov Kanaďan Marc Roy, keď si v troch stretnutiach pripísal 7 bodov za dva góly a päť asistencií. Produktívni sú aj ďalší zámorski hráči Mike LeeTroy Loggins, ktorí získali po 5 bodov. Najlepším strelcom je obranca Roberts Mamčis s tromi gólmi.

Posledné stretnutie HC MIKRON Nové Zámky:

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Góly a asistencie: 4. Roy (Kováč, Lee), 7. Mamčics (T. Mikúš, Michnáč), 10. Mamčics (Mikúš, Prokeš), 27. Mamčics (Loggins, Roman), 39. Lee (Števuliak, Roy), 42. Ondrušek (Hatala, Géci), 58. Lee (Roy, Števuliak) – 23. Immo (Pietroniro), 26. Petráš (Drábek)

Zostava z posledného stretnutia:

Kantor – Laurenčík, Lee, Mamčics, M. Roman, Kozák, Hatala - Stupka, Roy, Loggins - Michnáč, Prokeš, T. Mikúš - Géci, Ondrušek, Števuliak – Kováč, J. Mikúš, Múčka

Postavenie v tabuľke: 3. miesto (6b)

Košickým hráčom posledný zápas nevyšiel.Už po prvej tretine sme v Poprade prehrávali 0:5. V ďalšej časti hry sme sa domácim vyrovnali ale to stačilo iba na skorigovanie nepriaznivého výsledku. Po výsledku 2:7 v prospech domácich sme si tak pripísal prvú prehru v sezóne. Za Oceliarov sa gólovo presadili Kanaďan Brett Pollock a bývalý hráč Nových Zámkov útočník Patrik Rogoň.

Posledné stretnutie HC Košice:

HK Poprad – HC Košice 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 2. Záborský (Brejčák, Coulter), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek, Mlynarovič), 16. Jendek (Šotek, Bekter), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík)

Zostava z posledného stretnutia:

Janus (Jurčák) – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Hudec – Bartánus, Pollock, Fejes – Krivošík, Zigo, Lunter – Jääskeläinen, Berger, Lamper – Jokeľ, Šimun, Rogoň

Postavenie v tabuľke: 5. miesto (6b)

Košice do toho!