Štvrtýkrát v sezóne proti Liptovskému Mikulášu

PRIDANÉ: 20.2.2023

Nahustený extraligový program pokračuje ďalšími zápasmi. Po úspešnom víkende sa opäť predstavíme doma, keď vrámci 40. kola Tipos extraligy privítame v utorok 21. februára o 17:30 MHk 32 Liptovský Mikuláš. Pôjde o posledné vzájomné stretnutie v základnej časti. V troch predchádzajúcich sme vyhrali, no naposledy to bolo napínavé až do konca, keď rozhodli samostatné nájazdy.

Tím pod vedením skúseného slovenského trénera Ernesta Bokroša z posledných piatich zápasov vyhral jeden, keď dokázal poraziť Spišsskú Novú Ves. S Nitrou a Prešovom stále bojuje o 10. miesto, ktoré zaručuje účasť  v predkole playoff.

Aktuálne najproduktívnejším hráčom nášho najbližšieho súpera je lotyšský útočník Martins Krasmus. V priemere má 0,8 bodu na zápas čo je naviac z tímu. V 33 stretnutiach strelil 17 gólov a na 16 asistoval. O päť bodov menej má najlepší strelec mužstva Lukáš Handlovský, ktorý vsietil 18 gólov a k nim pridal aj 10 asistencií. Trojicu hráčov s najlepšou produktivitou uzatvára Hannu Kuru. 29 ročný fínsky útočník, ktorý pred sezónou prišiel zo Spišskej Novej Vsi, strelil 6 gólov a pripísal si k nim 20 asistencií (najviac z mužstva).

Brankárskou jednotkou je na Liptove Michal Valent. V 41 stretnutiach má úspešnosť zákrokov 90,44% a vychytal štyri čisté kontá. Chrbát mu kryje Patrik Kozel, ktorý odchytal 6 stretnutí s úspešnosťou 88,19%.

Posledný zápas:

Liptovský Mikuláš v nedeľu odohral domáce stretnutie proti Popradu. Po vyrovnanom priebehu nakoniec prehral 3:4 a do tabuľky si nepripísal žiadne body. Za Liptákov postupne skórovali fínsky obranca Sameli Ventelä, poľský útočník Kamil Walega a svoj piaty gól v sezóne pridal aj Marek Vankúš.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš z posledného zápasu proti Popradu:

Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Kuru, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmída, Vankúš

Postavenie v tabuľke:

Mužstvo zo stredného Slovenska je s 52 bodmi na 11. mieste. Desiata Nitra má o päť bodov viac, na posledný Prešov má náskok šiestich bodov.

Vzájomné zápasy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Kalousek (Haluška), 38. Ventelä (Drábek, Kuru) - 18. Rogoň (Lamper), 53. Slovák (Southorn, Chovan), 54. Rogoň

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:1, 4:1, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Jääskeläinen (tr. streiľanie), 27. Šedivý (Lamper, Romančík), 27. Tybor (Ferenc, Chovan), 28. Campbell (Bartoš A., Olsson), 36. Campbell (Jääskeläinen, Šedivý), 52. Tybor (Parshin, Šedivý) – 10. Šmída (Michalík, Bakala)

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 4:5sn (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0)

Góly a asistencie: 4. Walega, 25. Uhrík (Walega), 40. Novajovský (Handlovský, Vähätalo), 58. Kriška (Diakov) – 11. Lamper (Parshin), 30. Pollock (Bartánus, Chovan), 38. Bartánus (Lamper), 57. Linet (Parshin, Ferenc), 65. Chovan.

Naši Oceliari odohrali zápas v Trenčíne. Vojakov sme porazili 5:3 a do tabuľky sme si pripísali ďalšie tri body. Svoje premiérové stretnutie v našom drese odohral americký útočník Hunter Fejes, ktorý strelil svoj premiérový gól a taktiež k nim pridal 2 asistencie. Štyri body zaznamenal Brett Pollock, keď strelil dva góly a na dva asistoval. Do listiny strelcov sa zapísali aj Patrik LamperEduardom Šedivým.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Trenčínu:

Janus - Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl - Jääskeläinen, Slovák, Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Hovorka, Havrila

Postavenie v tabuľke:

V tabuľke sa po 44 odohratých zápasoch nachádazame so 78 bodmi na treťom mieste. Na druhý Zvolen strácame 6 bodov.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!