Tomáš Netík: Na hru pod tlakom som pripravený!

PRIDANÉ: 31.7.2018

Český hokejový útočník Tomáš Netík pochádza z Prahy a má sparťanské korene. Od včera sa oblieka v kabíne Oceliarov a novú posilu HC Košice sme pristavili na krátky rozhovor. Pripomeňme, že tridsaťšesťročný „ex-Sparťan“ odohral v českej reprezentácii takmer 50 zápasov a 220 duelov má na konte aj v KHL za CSKA Moskva, Lev Poprad, Nižnekamsk a Slovan Bratislava. Pôsobil tiež vo švédskej lige vo Växjö a v českej extralige hral okrem Sparty aj za Třinec, Liberec a Karlove Vary. Tomáš odohral v minulej sezóne za Medveščak Zagreb v EBEL-lige 55 zápasov, v ktorých nazbieral 48 bodov za 16 gólov a 32 asistencií.

Prečo sa rozhodol práve pre Košice? „Po majstrovstvách sveta v Rusku som sa vracal do Sparty a ako to už býva, rozprávky sa veľmi nekonajú. Bohužiaľ, bol som zranený a skrátka som tam nepokračoval. Minulý rok sme s rodinou čakali druhé dieťa, tak som chcel ísť niekde von do pekného prostredia. Išiel som do Záhrebu a po konci tohtoročnej sezóny ma kontaktovali Košice. Dali mi samozrejme čas na premyslenie. Nám sa na Slovensku veľmi páčilo už v Poprade alebo v Bratislave a začalo mi to veľmi vŕtať v hlave. Cítil som z Košíc veľký záujem. Košický tradičný veľkoklub na Slovensku, vravel som si... Ja už som ten ročník, ktorý si pamätá federálnu ligu, to znamená, že mám ku Košiciam ako klubu veľký rešpekt a určite je tu šanca hrať aj o titul. Vždy tu boli perfektní ľudia. Slovensko je krásne, a keďže mám dve malé deti, aj preto som sa rozhodol pre Košice,“ zdôraznila čerstvá posila nášho klubu.

Košickí Oceliari do svojej ofenzívy ulovili veľkú rybu, zhodli sa odborné kruhy i médiá. Po posledných dvoch nevydarených sezónach chcú svoje účinkovanie v najvyššej súťaži napraviť. Pomoc si tak sľubujú aj od českého legionára. „Chcel som ísť práve do takého tímu, kde by som cítil, že ma potrebujú a že ma naozaj chcú. Som tu kvôli tomu, aby som Košiciam pomohol ako len budem vedieť, to je samozrejmé. Viem o tom, že predchádzajúce sezóny im nevyšli a práve preto sme tu, aby sme urobili čo je v našich silách a otočili to.“

A aký osobnostný rast očakáva legionár v Košiciach? „U mňa už také osobné ambície a egoizmus veľmi nie sú. Hlavné, po čom najviac túžim, je dôjsť s tímom čo najďalej. Ja musím samozrejme na ľade čo najviac pomáhať, preto som sem aj išiel, a to aj od seba očakávam. Chcem dávať góly a chcem ich dávať čo najviac.“

Pre Tomáša Netíka nie sú HC Košice žiadna španielska dedina o čom svedčia aj jeho dobré vzťahy s novými spoluhráčmi.

„Pri podpise zmluvy som sa pýtal na Laca a zisťoval som, či bude ďalej pokračovať v kariére. Je to vynikajúci hráč a navyše aj perfektný kamarát. Poznám ho dobre aj z minulých pôsobísk. Aj keď som slovenskú súťaž nikdy nehral, poznám veľa slovenských hráčov, s ktorými si veľmi dobre rozumiem. Mohol by som ich vymenovať 10, možno 12, ale nechcem žiadneho uraziť, keby som na niekoho zabudol.“

A čo vraví Tomáš na "povestný" košický tlak? "Pod enormným tlakom som hrával celé roky v Sparte. V KHL musíte ako cudzinec dokazovať neustále svoje kvality a odolávať abnormálnemu tlaku. Takže na hru pod tlakom som pripravený," uzavrel krátky rozhovor Tomáš Netík.

HC Košice Media Team (lul)