Tomáš Netík: Teším sa na každý moment na ľade

PRIDANÉ: 27.12.2018

Po ďalšom úspešnom zápase, tentoraz proti HC 07 Detva, majú naši hokejisti čo oslavovať. Na svoje konto si pripísali ďalšie tri body a zostávajú tak lídrami tabuľky. Prvý gól zápasu strelil center Jakub Suja, ktorý využil nechránený puk a dotlačil ho do súperovej bránky. Následne až do tretej tretiny sa zápas niesol v stave 1:0. V posledných dvoch minútach stretnutia medzi Košicami a Detvou bolo na ľade poriadne dusno. Okrem toho, že sme hrali v oslabení, súper odvolal brankára a tak sme odolávali početnej presile 6 na 4. V posledných minútach však kapitán Laco Nagy získal puk a zakončil zápas na 2:0. Ďalšou skvelou správou je návrat českého legionára Tomáša Netíka, ktorý asistoval aj pri prvom góle. Po zápase sme sa ho spýtali na bezprostredné emócie.

Tomáš, ako ste sa po dlhom čase cítili na ľade?
„Ako po mesiaci oddychu.Samozrejme, že som sa po celý ten čas na tento deň pripravoval. Nezaobíde sa to bez poriadneho tréningu. Ale nemôžem povedať, že by som sa cítil zle. Je to príchod do môjho tímu, v ktorom sa cítim dobre a bol to dokonca víťazný návrat. Takže sa nakoniec cítim veľmi dobre.“

Bolo to pre vás nezvyčajné alebo ste dĺžku rekonvalescencie na výkone nespozorovali?
„Samozrejme, že bolo. Každý športovec vám povie, že mesiac bez súťažného zápasu, či bez pretekov, nie je vôbec jednoduchý. Ja už som to ale niekoľkokrát v kariére zažil. Nebudem hovoriť, že to bolo pre mňa ľahké, ale určite som bol na to pripravený.“

Chýbal vám hokej počas absencie alebo ste to skôr vnímali ako dobrý odpočinok?
„Určite mi to chýbalo. Keď hráte hokej, hráte ho preto, že ho milujete. Nikoho nebaví iba trénovať a pozerať sa na hokej. Tie pauzy počas zranenia sú dosť nepríjemné. Počas sezóny máme dosť času na oddych a regeneráciu, takže tento mesiac bez hokeja vôbec nepadol vhod.“

V prvej tretine nastalo nedorozumenie, keď po góle Jakuba Suju zahlásili vaše meno. Vnímali ste túto chybu?
„Celkom rozumiem tomuto nedorozumeniu. Vystrelil som na bránu a následne to Kubo dorazil, takže to mohlo vyzerať ako môj gól. Avšak veľmi nevnímam aké meno zahlásia. Dôležitý bol gól a či bol pripísaný mne alebo Kubovi, mňa nijako neovplyvňuje.“

Detva vám ako tímu vzdorovala celkom dobre. Čo na súpera hovoríte vy?
„Dôležitý je konečný stav. Na konci sezóny sa nikto nepozerá, ako zápas prebiehal a koľko gólov padlo. Stáva sa to vo všetkých ligách, že lepšie tímy majú niekedy problém s ,,manšaftmi”, ktoré sú v tabuľke nižšie. Vezmem to trochu aj na seba, pretože som mal niekoľko dobrých striel. Žiaľ, nepodarilo sa mi využiť ich. Ale budem sa opakovať, dôležitý je výsledok.“

Ako by ste zhodnotili výkon detvianskeho brankára, ktorý vychytal niekoľko nebezpečných striel?
„Ich brankár chytal veľmi slušne. Ja ale stále vravím, že je to viac moja chyba, keď nedám gól, ako jeho úspech. Preto si myslím, že som tie strely mohol umiestniť o niečo lepšie.“

Fanúšikovia majú miestami pocit, že napriek tomu prvenstvu, máte problém zdolať lepšie tímy v lige. Čo si o tom myslíte vy?
„Súťaž je dlhá. My sa snažíme vyhrať každý jeden zápas a nepozeráme na to, aký dobrý súper je. Dnes už žiaden zápas nie je jednoduchý a preto sa musíme stále poctivo pripraviť. Všetky prehry nás veľmi mrzia. Do každého zápasu však ideme s tým, že chceme vyhrať. To že sme pred tým mali zápasy, v ktorých sme vyhrávali 7:1 a teraz to je len 2:0, to sa stáva. Každý z tímov má takú fázu. My sme ale prví v tabuľke. Darí sa nám zbierať body a takisto tomu bolo aj dnes. Je za nami ďalšia výhra, ďalšie tri body a tak to má byť. Dôležité je ale uvedomiť si, že tabuľka neklame. Máme dosť bodov a všetko sa aj tak nakoniec rozhodne v play-off.“

Ako by ste celkovo zhodnotili dnešný zápas?
„Celkovo keď sledujem úroveň tejto ligy, každý tu bojuje, každý sa tu snaží vyhrať a to môže sťažiť zápas. Niekedy keď dáte súperovi tri rýchle góly, môžete to dotiahnuť aj na 7:1. Keď ale ten gól nedáte, tak to môže byť aj pre papierovo silnejší tím náročné. Také zápasy proste sú.“

Ďalším domácim súperom budú Nové Zámky, s akou taktikou pôjdete práve do tohto súboja?
„Tak ako do každého iného zápasu. Keďže som teraz dlho nehral, tak sa teším na každý moment na ľade a na každého súpera. Chcem teraz hlavne veľa hrať a dostať sa čo najskôr do tempa.“

Na posledný domáci zápas v tomto roku sa môžete tešiť už v nedeľu. Naši chlapci nastúpia proti spomínaným Novým Zámkom a budú potrebovať aj vašu priazeň, pretože tento súper v súčasnosti patrí rozhodne medzi najsilnejšie tímy v slovenskej extralige a tak majú obe mužstvá o čo bojovať. Kým my upevňujeme svoje prvenstvo v tabuľke, Nové Zámky potrebujú svoje postavenie vylepšiť. Môžeme sa teda tešiť na napínavý súboj dvoch gigantov najprestížnejšej slovenskej hokejovej ligy. Tešíme sa na vás 30.decembra o 17:00.

HC KE Media Team (žov)