Tréner Jan Šťastný hodnotí zápas proti Michalovciam (22. 12. 2020)

PRIDANÉ: 25.12.2020

Jan Šťastný, tréner HC Košíce: „Myslím si, že to bolo veľmi bojovné stretnutie z oboch strán. Domáci išli do vedenia, kedy využili presilovú hru, my sme potom využili presilovku päť na troch, pomohli sme vyrovnali a mali sme tam pár šancí. Je pravda, že domáci tam mali tých zaručených šancí viac ako my ale vedeli sme, že sme schopní to na minimálne bod zvládnuť. Potom sme dostali ten druhý gól na konci druhej tretiny a v tej tretej tretine sme chceli vsadiť všetko na útok. Myslím si, že sme sa snažili tých dvadsať minúť hrať aktívne a bohužiaľ sme tam mali na konci šancu, ktorú keby Martin trafil do prázdnej bránky, kde vlastne brankár Tomek chytil zaručenú šancu, tak by sme na ten bod dosiahli, čo by bolo pre nás skvelá odmena. Bohužiaľ sme ten gól nedali a na konci toho zápasu sme inkasovali v power play na 3:1. Musím ale povedať, že nášmu tímu nemáme čo vytknúť, bojovali sme, hrali sme na vlastné možnosti. To čo sme chceli nám tam chýbalo. Chýbalo tam viac držať sa na puku a vytvoriť si ďalšie šance ale taký je hokej. Niekde sme to šťastie mali v predchádzajúcich zápasoch, teraz sme ho nemali a preto nemáme žiadny bod. Nevadí, my sa z toho otrasieme, teraz si trochu s rodinami užijeme Vianoce a pripravíme sa tak, aby sme sa pokúsili 28.12 uchmatnúť v Poprade pod Tatrami nejaký bodík a 30.12. pred Silvestrom máme doma Michalovce. Verím, že to budeme práve my, kto bude na konci oslavovať víťazstvo.“