Tréneri mládeže HC Košice pre sezónu 2018/2019 sa zišli na prvom spoločnom stretnutí

PRIDANÉ: 25.4.2018

Na pôde Steel arény – košického štadióna Ladislava Trojáka  - sa dnes stretli na prvej spoločnej pracovnej porade mládežnícki tréneri HC Košice, ktorí do budúcna povedú mladších i starších žiakov, kadetov, dorastencov a juniorov. Cieľom stretnutia, ktorého sa zúčastnili Jozef Škrak, Ján Vodila, Vladimír Svitek, Miroslav Marcinko, Tomáš Kochan, Miroslav Kozárik, Mojmír Božík, Juraj Faith, Anton Bartánus  a Róbert Orság,  bolo stanoviť si základné smery a princípy spoločnej práce v novej sezóne 2018/2019.

Pracovnú skupinu viedol  z poverenia vedenia HC Košice Jozef Škrak, ktorý je novou tvárou v organizácii klubu. V minulosti trénoval extraligových seniorov Zvolena a Popradu, ale aj prvoligistov Trebišova, Prešova, Bardejova a Spišskej Novej Vsi. Skúsenosti má aj zo Švajčiarska, a to vrátane mládežníckeho hokeja, ktorý viedol v Trebišove a Spišskej Novej Vsi.

„HC Košice patrí medzi najlepšie organizácie na slovenskom hokejovom poli, možno je vôbec najlepšou. Myslím, že každý tréner vždy rád prijme ponuku Košíc. Ja som košickým rodákom a teším sa na túto prácu,“ povedal pre oficiálnu webovú stránku HC Košice Jozef Škrak v úvode stretnutia.

Novým členom mládežníckeho tímu je aj Ján Vodila, ktorého najmä strednej generácii nie je potrebné príliš predstavovať. „Zlatý chlapec“ majstrovského tímu 1988 sa vracia do klubových štruktúr po dlhých 28 rokoch, počas ktorých zbieral trénerské ostrohy s nemalými úspechmi.  S kežmarskými seniormi vybojoval postup do extraligy, s Bardejovom sa dvakrát podieľal na víťazstvách  1. ligy. Trénoval aj Dubnicu, Prešov a Michalovce, v Poľsku viedol Tychy, ktoré dostal zo šiesteho miesta do finále. Našej mladi teda bude mať čo odovzdávať, s mládežou v dorasteneckom a juniorskom veku pracoval už v Prešove.

„Pracovať pre HC Košice je pre mňa nová a veľká výzva. Teším sa, že sa sem môžem po takmer troch desaťročiach vrátiť a odovzdávať svoje skúsenosti v klube, s ktorým sme sa zapísali do histórie košického aj slovenského hokeja.  Mojou ambíciou je využiť potenciál svojich zverencov a vychovať aj hráčov pre A-mužstvo“,  povedal Ján Vodila.

Našim trénerom želáme pred zahájením letnej prípravy veľa síl a zdaru!

Ďalšie informácie, vrátane zloženia jednotlivých trénerských dvojíc a ich konkrétneho zaradenia k jednotlivým vekovým kategóriám, vám prinesieme v najbližších pracovných dňoch.