Útočník Michal Chovan sa pridal do klubu päťstovkárov

PRIDANÉ: 5.12.2020

Vo včerajšom východniarskom derby proti Popradu dosiahol náš kapitán Michal Chovan významný medzník vo svojej hokejovej kariére. V zápase, v ktorom si na svoje konto pripísal jeden gól a dve asistencie totiž zaznamenal svoj 500. bod v kariére.

Našej 91-tke sa podarilo túto métu dosiahnuť hneď v úvodnej tretine, keď sa  po piatich minútach hry tešil z presného zásahu. To však ešte nebolo všetko. Následne pridal aj bod s poradovým číslo 501 a 502, keď asistoval pri dvoch góloch Bruna Mráza.

Michal sa tak môže pochváliť veľmi  slušnou štatistikou. V najvyššej slovenskej súťaži odohral celkovo 583 zápasov, v ktorých sa z gólu tešil 159-krát, pri 343 zásahoch asistoval. Aktuálne si tak v lige drží priemer 0,86 kanadského bodu na zápas.

Kapitán Oceliarov začínal svoju profesionálnu kariéru vo Zvolene. Do našej najvyššej hokejovej súťaže prvýkrát nakukol v sezóne 2005/2006 a práve v mužstve spod Pustého hradu strávil výraznú časť svojej kariéry. Dres „Rytierov“ obliekal dovedna 11 sezón, medzitým hájil na Slovensku farby aj (v tom čase prvoligovej) Detvy či Popradu.

Pochváliť sa môže aj jedným majstrovským titulom, ktorý získal spolu so svojim materským klubom (Zvolenom) v ročníku 2012/2013. Čo sa týka individuálnych ocenení, v sezóne 2018/2019 sa so 48 asistenciami stal najlepším nahrávačom ligy.

Od sezóny 2019/2020  je však už Chovy dôležitou súčasťou nášho tímu, ktorý v prebiehajúcom ročníku vedie ako kapitán. V drese Košíc doposiaľ odohral 60 extraligových zápasov, v ktorých získal pozoruhodných 66 bodov (19+47).

Nášmu Mišovi k dôležitému medzníku srdečne gratulujeme a zároveň želáme veľa ďalších úspechov v drese HC Košice!

HC KE Media Team (zek)