V Crow Aréne privítame Corgoňov

PRIDANÉ: 29.10.2022

V rámci 14. kola Tipos extraligy v Crow Aréne vyzveme úradujúceho vicemajstra HK Nitra. Druhé vzájomné stretnutie aktuálneho ročníka sa odohrá v nedeľu 30. Októbra o 17:00. V tom prvom boli úspešnejší corgoni, keď sme pod Zoborom prehrali 2:3.

Z posledných piatich zápasov Nitra vyhrala tri. Naposledy sa jej to podarilo v domácom prostredí proti Popradu. Už po prvej tretine vyhrávala 2:0, keď sa svojim prvým gólom v sezóne presadil najprv Filip Bajtek, a potom presilovú hru využil Marek Tvrdoň. Hostia však dokázali vyrovnať, a tak sa rozhodovalo až v závere stretnutia. Svoj prvý gólový úspech si pripísal Filip Krivošík, ktorý tak rozhodol o tom, že tri body ostali pod Zoborom.

Premiérový zápas v nitrianskom drese absolvoval kanadský útočník Brad Morrison, ktorý si pripísal asistenciu pri rozhodujúcom góle Krivošíka.

Najproduktívnejším nitrianským hráčom je reprezentačný útočník Adrián Holešinský. V 13 zápasoch si pripísal 5 gólov (najviac z mužstva) a šesť asistencií. V obrane sú najproduktívnejšími František Gajdoš (3+3) a Ivan Švárny (1+5), ktorí sú zároveň druhými najproduktívnejšími hráčmi tímu.

V bránkovisku dostal naposledy príležitosť český brankár Dávid Honzík. Ten počas sezóny zasiahol do deviatich stretnutí, v ktorých si prípísal percentuálnu úspešnosť 90,72%.

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti Popradu:

Honzík – Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Morrison, Solenský – Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík – Molnár, Šramaty, Lacka – Bajtek

Naši Oceliari sa naposledy predstavili v Bratislave, kde otočili skóre stretnutia. Najprv vyrovnával svojim prvým gólom v sezóne Jakub Ferenc a v predĺžení rozhodol o našom víťazstve kapitán mužstva Michal Chovan, ktorý tak potvrdil rolu najproduktívnejšieho hráča v tíme.

Reprezentačnú pozvánku na Nemecký pohár dostal aj náš brankár Dominik Riečický, ktorý má najlepšiu percentuálnu úspešnosť v mužstve. Zasiahol do 8 zápasov, po ktorých je jeho percentuálna úspešnosť zákrokov 92,63%.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Slovanu:

Riečický  – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

Vstupenky na zápas proti Nitre [vstupenky]

Košice do toho!