V druhom prípravnom zápase sa predstavíme na Spiši

PRIDANÉ: 15.8.2022

V utorok 16. augusta o 17:30  sa predstavíme v druhom prípravnom zápase, tentokrát na ľade v Spišskej Novej Vsi. So staronovým extraligovým účastníkom Oceliari odohrali v minulej sezóne šesť stretnutí, v ktorých sme päťkrát vyhrali a jedenkrát ťahali za kratší koniec.

Náš najbližší súper odohral dva prípravné zápasy. Najprv privítal doma Prešov, kde tesne prehral 2.3, potom cestoval do Liptovského Mikuláša, kde podľahol domácim 1:6. Spišiaci však zatiaľ nenastúpili v plnej sile. V lete prebral kormidlo Vladimír Wojnar, ktorý sa bude snažiť o úspešnejšiu sezónu. V tej minulej po sympatickom výkone v základnej časti skončila Spišská  Nová Ves pred bránami štvrťfinále, keď podľahla Prešovu v priamom boji o play-off.

Rysy v letnom prestupovom období získali zaujímavú posilu do obranných radov. Slovenskú extraligu si opäť zahrá obranca Nerijus Alisauskas, ktorého si fanúšikovia môžu pamätať z pôsobenia v Slovane. Z Trenčína prišiel do mužstva Adam Žiak, ktorý bol súčasťou minuloročnej výmeny hráčov medzi trenčianskou Duklou a Banskou Bystricou. Spišiakov môže tešiť aj fakt, že v obranných radoch si udržala dvoch bekov Jerémyho BeaudryhoMatica Podlipnika.

V útočných radoch sa Spišiaci posilnili o Kanaďanov Kaela Kerbashiana, ktorý v minulosti odohral 2 sezóny pod Zoborom, Haydena Verbeeka, ktorý okrem 4 zápasov v drese Banskej Bystrice odohral celú kariéru za morom a Anthonyho Nellisa, pre ktorého to bude jeho prvý angažmán v Európe. Rysy sa budú v útoku spoliehať aj na známe tváre z minulej sezóny Ladislava Ščurka, kapitána Branislava Rapáča a kanadského útočníka Danteho Salitura.

V drese Rysov by sa mal do brány v zajtrajšom zápase postaviť Július Hudáček. "Hudy" má za sebou niekoľko sezón v KHL. Naposledy pôsobil v pražskej Sparte. Košickí fanúšikovia si ho môžu pamätať 2009/2010 a 2010/2011, keď sa výraznou mierou podieľal na majstrovských tituloch

Naši Oceliari vstúpili do prípravy úspešne. V domácom prostredí sme porazili maďarský DVTK Miskolc 5:1. Skóre stretnutia otváral už v 6. minúte Joona Jääskeläinen, ktorý si tak otvoril gólový účet v Košiciach. O necelé 4 minúty skóroval ďalší Severan, Švéd Jens Olsson, ktorý strelou od modrej zvyšoval na 2:0. V 46. minúte sme prvýkrát inkasovali, no už o minútu neskôr zvyšoval Matúš Havrila opäť na rozdiel dvoch gólov. Na konci poslednej časti opäť skóroval Jääskeläinen a svoj gólový účet si u nás otvoril aj Radoslav Tybor. Výborný zápas odohral kapitán Michal Chovan, ktorý asistoval na tri góly.

Chlapci tak divákom pripravili perfektnú pozvánku na ďalší domáci zápas, ktorý odohráme vo štvrtok 18. augusta o 17:00 proti žilinským Vlkom. [lístky]