V nedeľu absolútny šláger kola: hostíme Zvolen. Prinášame zápasové aktuality.

PRIDANÉ: 15.11.2018

Po reprezentačnej prestávke sa opäť naplno rozbehla slovenská najvyššia súťaž. Po utorkovom víťaznom dueli nad žilinskými Vlkmi (3:1) nastúpia Oceliari v Piešťanoch proti HK Orange 20 a o deň v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. Náročný sled zápasov ukončia na domácom ľade v "študentskom" zápase proti hokejistom vedúceho Zvolena.

Mládežnícki reprezentanti získali v doterajšom priebehu sezóny zatiaľ iba jeden bod. V prvom súboji na košickom ľade prehrali 1:6 a naši hokejisti budú chcieť potvrdiť svoju silu aj v druhom zápase. Dres tohto reprezentačného výberu počas tejto sezóny oblieklo aj niekoľko hráčov so skúsenosťami z našich mládežníckych kategórií. Obranca Dávid Boldižár pôsobil až do sezóny 2014/2015 v Košiciach, potom sa presunul do Fínska, aby následne odišiel do Slovana Bratislava. V drese najväčšieho rivala nastúpil aj na zápasy v KHL. Pred novou sezónou si ho tréner Ernest Bokroš stiahol do projektu HK Orange 20. Filip Maňák je ďalším obrancom, ktorý má skúsenosti s košickým hokejom. Prešovský rodák pôsobil od minulej sezóny v juniorskom mužstve nášho klubu.

Košický klub má zastúpenie aj medzi útočníkmi. Jakub Köver pôsobil v posledných troch sezónach v českom Chomutove a pred touto sezónou sa tiež rozhodol zabojovať o miesto na majstrovstvách sveta v projekte reprezentačnej dvadsiatky. Naposledy sa mladí reprezentanti predstavili v domácom zápase proti maďarskému DVTK Jegesmedvék Miskolc. Duel však nezvládli a svojmu súperovi podľahli hladko 1:8, keď jediný presný zásah zaznamenal Minárik.

Zostavy HC Košice a HK Orange 20 z posledného kola:

HC Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák - Haščák, Brophey, Nagy - Netík, Suja, Kafka - Spilar, Galamboš, Šoltés - Hričina, Klíma, Petráš – Žitný

Orange 20: Sklenár (21. Ovečka) – Kupec, Golian, Boldižár, Nahálka, Brincko, Romaňák, Lavička, E. Švec – Urbánek, A. Kollár, Fafrák – L. Lunter, Giertl, Juščák – Havrila, Čenka, Kövér – Džugan, Minárik

Piatkový duel proti Liptovskému Mikulášu sa odohrá netradične v Spišskej Novej Vsi, keďže Liptáci nehrávajú vo svojom domovskom stánku kvôli rekonštrukcií štadióna. Pred reprezentačnou prestávkou dokázali poraziť Žilinu 6:2 a aj vďaka tejto výhre sa udržali na 8. mieste so ziskom 29 bodov. Najproduktívnejším hráčom MHK 32 Liptovský Mikuláš je v doterajšom priebehu Róbert Huna, ktorý v 22 zápasoch strelil 7 gólov a na rovnaký počet nahral. Jeho brat Richard Huna má na svojom konte o jeden kanadský bod menej – bilancia 4 góly a 9 asistencií. Útočník Jakub Sukeľ zaznamena rovnaký počet kanadských bodov s rovnakou bilanciou. V bráne dostal najväčší priestor Anton Kislicyn. V 21 zápasoch má svoju úspešnosť na úrovni 90,56 %.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš z posledného kola:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Bača, Nádašdi, Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký - Žiak, Tamáši, Kriška - Sukeľ, Oško, Uram - Rób. Huna, Rich. Huna, Nechaj - Uhrík, Piatka, Lištiak

Nedeľňajší zápas odohrajú Oceliari na domácom ľade. V šlágri kola privítame vedúci Zvolen. Oceliari dokázali v prvom meraní síl na vlastnom ľade poraziť Zvolenčanov 5:2, no tí nám to oplatili pod Pustám hradom  prehrou 1:4. Po 22 zápasoch vedie náš najbližší domáci súper tabuľku s 50 bodmi a momentálne tak má pred nami náskok 4 bodov.

Počas reprezentačnej prestávky Zvolenčania nezaháľali a svoje rady rozšírili o nového obrancu. Po tom, čo v tíme skončil Bielorus Pavel Čarnaok, prišiel do vedúceho celku z nižšej americkej súťaže kanadský obranca Matt Pufahl. 25-ročný rodák zo Saskatoonu nebol nikdy draftovaný a svoju kariéru strávil v Kanade. Pred novou sezónou sa rozhodol pre zmenu a začal ju v tíme Utah Grizzlies, ktorý hráva v lige ECHL. V 6 zápasoch si však pripísal na svoje konto len jednu asistenciu.

Lídrom produktivity Zvolenčanov je útočník Michal Chovan s 30 kanadskými bodmi. Ten v 22 zápasoch strelil 8 gólov a na ďalších 22 nahral. Nasleduje ho Rastislav Špirko, ktorý sa v predchádzajúcich dňoch zúčastnil v drese Slovenska reprezentačnej akcie. 34-ročný rodák z Martina v 21 zápasoch našej najvyššej súťaže nastrieľal 11 gólov a pridal k tomu 15 asistencií. Tretím v poradí je obranca Davis Vandane. V 22 zápasoch rozvlnil sieť súpera 7-krát a tímu pomohol aj svojimi 16 asistenciami. V bránke sa strieda dvojica MacKenzie Skapski – Tomáš Tomek. Prv menovaný  nastúpil v 14 zápasoch Tipsport ligy a svoju úspešnosť dokázal udržať na úrovni 93,53 %. Jeho kolega nastúpil len na 8 zápasov, ale aj on svoju úspešnosť udržal na takmer tej istej hodnote – 93,56 %. Zvolenčania sa tak v doterajšom priebehu mohli spoľahnúť aj na kvalitné výkony svojich brankárov.

Zostava HKM Zvolen z posledného kola:

HKM Zvolen: Tomek - Ulrych, Vandane, Ružička, Zeleňák, Poyhonen, Drgoň - Špirko, Halama, Vandas - Šišovský, Petráš, Lušňák - Zuzin, Kytnár, Chovan - Andrisík, Halama, Marcinek

Poďme podporiť Oceliarov v ďalšom boji o cenné body do extraligovej tabuľky!

Nenechajte si ujsť ani piatkový výjazd košického fanklubu do Spišskej Novej Vsi.

Následne uzavrime týždeň na domácom ľade a podporme košických hokejistov v šlágri kola proti Zvolenu. Úvodné buly je naplánované na nedeľu 18. novembra o 17:00.

KOŠICE DO TOHO!