V nedeľu pricestujú do Košíc hokejisti Zvolena

PRIDANÉ: 7.3.2020

Po piatkovej prehre v Poprade zabojujú Oceliari o dôležité body pred svojimi fanúšikmi v zápase proti Zvolenu. Zverenci trénera Dona Nachbaura stále bojujú o lepšiu pozíciu pred nadchádzajúcim play-off, keď v tabuľke môžu preskočiť svojich najbližších súperov Poprad a Trenčín. Úvodné buly nedeľňajšieho zápasu sa vhodí už o 15:30.

Zvolenčania sa naposledy predstavili doma proti bratislavskému Slovanu. A hoci dlho viedli 2:1, nakoniec si zo zápasu odniesli iba jeden bod, keď svojmu súperovi podľahli 2:3 po predĺžení. Z kádra nášho súpera sa gólovo presadili Jozef Tibenský a Peter Zuzin. Zvolen dokázal v nadstavbovej časti iba raz zvíťaziť a aj preto im momentálne patrí 6. priečka so ziskom 91 bodov. Na tretí Poprad strácajú už 5 bodov a na štvrtú Duklu Trenčín 2 body. Aj to naznačuje, aký zaujímavý záver dlhodobej časti Tipsport ligy nás ešte čaká.

Bilancia s HKM Zvolen je v tejto sezóne naklonená v náš prospech. S týmto súperom sme odohrali päť zápasov – štyri v základnej časti a jeden v nadstavbovej časti. Naše víťazstvo sa zrodilo až v štyroch prípadoch – doma sme sa tešili z výhier 4:2 a 4:1, body sme brali aj zo stredného Slovenska po výhrach 1:0 a 5:2. Jediná prehra prišla v 42. kole, keď sme Zvolenu na jeho ľade podľahli tesne 2:3.

Pozíciu najproduktívnejšieho hráča HKM Zvolen si momentálne drží Kanaďan Brock Trotter. 33-ročný útočník má po 50 zápasoch bilanciu 14 gólov a 46 asistencií. Jeho krajan Allan McPherson má na svojom konte 59 kanadských bodov, keď sa do štatistík zapísal so svojimi 21 gólmi, ku ktorým pridal aj 38 asistencií. Obranca Willie Corrin nadviazal na svoje ofenzívne výkony z nemeckej DEL2 a v tejto sezóne patrí medzi opory zvolenského tímu. 28-ročný Američan sa v 52 zápasoch gólovo presadil 8-krát a pridal aj 38 asistencií. Brankárskou jednotkou mužstva spod Pustého hradu je skúsený Tomáš Tomek. Prednosť dostal v 42 zápasoch, počas ktorých si svoju úspešnosť udržal na úrovni 91,46 %. Pred play-off však Zvolenčania rozšírili konkurenciu na tomto poste, keď z Detvy priviedli Romana Petríka. Po 44 odchytaných zápasoch je jeho úspešnosť zásahov 90,82 %.

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu proti HC Slovan Bratislava:
T. Tomek – Stephenson, Betker, Corrin, Drgoň, Petran, Švarný, Kubát, Kurali, S. Tomko – Parks, Trotterr, Zuzin – Thompson, B. Mráz, Kelemen – Tibenský, M. Halama, Žilka - Kolenič, Tibenský, Marcinek

Vstupenky môžete zakúpiť aj prostredníctvom https://www.hckosice.sk/vstupenky. Požeňme spoločne našich hokejistov za víťazstvom a dobrým umiestnením pred play-off.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)