V nedeľu privítame na domácom ľade Liptákov

PRIDANÉ: 9.9.2017

Najvyššia súťaž roztáča svoje kolesá a v nedeľu 10. septembra je na programe už jej druhé kolo. Na domácom ľade privítame mužstvo Liptovského Mikuláša, ktoré na jar zachraňovalo svoju extraligovú príslušnosť v baráži.

Vlani sme sa s Liptovským Mikulášom stretli 6-krát, v štyroch stretnutiach sme dokázali zvíťaziť. Po domácich víťazstvách 2:0, 7:4 a 4:2, sme sa z triumfu tešili aj na Liptove v 50. kole (2:0). Naopak, zo štadióna v Liptovskom Mikuláši sme odišli dvakrát ako porazený celok, zápasy sa skončili zhodne 1:3.

Vstup do novej sezóny vyšiel lepšie Oceliarom. V piatkovom zápase proti Detve vybojovali výhru 1:0, keď sa ako jediný v 53. minúte dokázal presadiť Tomáš Klíma. Úspešný strelec videl úvodný gól Košíc v zápase, ale aj v sezóne takto: „Bol to gól do prázdnej brány. Súpera sme dobre zaforčekovali, stratil puk, Blake mi to parádnou nahrávkou naservíroval a už len stačilo nastaviť čepel.“. Rodák z Ilavy tak dokazuje svoju výbornú formu na začiatku sezóny. „Rolu v tíme mám podstatne inú, ako v poslednej sezóne a som za to rád. Aj naďalej budem pracovať na maximum. Je jedno, kto tie góly dáva, hlavne nech sa vyhráva, to je to najcennejšie“ dodal 183 cm vysoký a 86 kg vážiaci útočník, ktorý patril  v príprave so svojimi deviatimi bodmi za 3 góly a 6 asistencií k najproduktívnejším hráčom. Prvý zápas Košíc v novej sezóne je však už minulosťou a aj on si uvedomuje dôležitosť ďalšieho zápasu s Liptovským Mikulášom: „Budú tu hrať podobným systémom ako Detva a my sa na nich musíme poriadne pripraviť, lebo včera to bolo trápenie. Dúfame, že to nám to pôjde lepšie.“

Hráči Liptovského Mikuláša odchádzali v piatok z Trenčína s prehrou 1:4. Presadiť sa dokázal len v 16. minúte Branislav Rapáč. Tréner Paukovček bol síce s predvedenou hrou spokojný, no mrzelo ho premieňanie šancí: "Trojgólovú prehru sme si za výkon nezaslúžili. Domáci dali v prvej tretine tri góly zblízka. Tam sa zápas lámal. Veľmi dobre chytal domáci brankár. Domácim gratulujem k víťazstvu."

Zostava Liptovského Mikuláša z 1. kola proti Dukle Trenčín:
Košarišťan – Pacalaj, Tabaček, Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Matej Bača, D. Devečka – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Uram – B. Rapáč, Paukovček, Kriška – Piatka, Langhammer, Števuliak – Uhrík, Kabáč, Laco

Zápas proti Liptovskému Mikulášu je na programe v nedeľu 10.9.2017 o 17.00.

Príďte povzbudiť našich chlapcov v ďalšou súboji Tipsport ligy!