V nedeľu proti žilinským Vlkom

PRIDANÉ: 21.11.2017

Oceliarom sa po reprezentačnej prestávke darilo, keď v oboch minulotýždňových zápasoch dokázali zvíťaziť. Najprv brali 3 body z Liptovského Mikuláša za víťazstvo 4:2 a v nedeľu potešili domácich fanúšikov výhrou 3:1 nad východoslovenským rivalom z Popradu. Po náročnom štvrtkovom zápase v Banskej Bystrici privítajú v nedeľu 26. novembra na domácom ľade hráčov MsHK Žilina. Úvodné buly padne o 16.30 hodine.

Počas reprezentačnej prestávky sa predstavitelia klubu spod Dubňa rozhodli pre zmeny v útočných radoch. Po odchode dvoch legionárov – Jakuba Babku a Scotta Pitta sa staronovými tvárami v žilinskej šatni stali Radim Hruška a Roman Tomas. Obaja útočníci zamierili do Žiliny z tímu českého prvoligového tímu VHL Vsetín. Prvý menovaný sa výraznou mierou podpísal pod minuloročný úspech hokejistov Žiliny, pred tým ale obliekal dres nášho mužstva. Na dvojtýždňovú skúšku prišiel 37-ročný Roman Tomas, ktorý dokázal v žilinskom drese v sezóne 2013/2014 nastrieľať 40 gólov. Následne jeho kroky smerovali do nadnárodnej EBEL ligy, kde si obliekol dres českého Orli Znojmo.

Žilinskí Vlci sa momentálne nachádzajú na 7. mieste v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže a z posledných troch zápasov nezískali ani bod. Naposledy sa z víťazstva tešili ešte 3. novembra, keď doma dokázali zvíťaziť nad hráčmi Liptovského Mikuláša 3:1. Aktuálnym lídrom v produktivite Žilinčanov je útočník Lukáš Handlovský. 31-ročný rodák z Banskej Bystrice nastúpil na 22 súťažných zápasov tohtoročnej edície Tipsport Ligy a vsietil v nich 13 gólov, na ďalších 5 nahral. V poradí ďalej nasleduje Čech Tomáš Klimenta so 14 bodmi (5+9) a Václav Stupka s 12 bodmi (3+9). Medzi obrancami vyčnieva 27–ročný Kanaďan Félix-Antoine Poulin, ktorý v 22 zápasoch nazbieral 11 bodov za 7 gólov a 4 asistencie. Jeho strelecký apetít ho radí na 2. miesto medzi strelcami za Lukáša Handlovského. V bráne je neohrozeným lídrom dlhoročná stálica žilinskej svätyne Tomáš Tomek. Ten v 22 zápasoch predviedol vynikajúce výkony a aj napriek postaveniu žilinského mužstva v tabuľke sú jeho štatistiky veľmi dobré. S úspešnosťou 93,33 % sa radí na 3. miesto medzi brankármi.

V našom mužstve vládne po poslednom týždni spokojnosť, keď Oceliari získali všetkých 6 bodov. Na svojom konte tak k dnešnému dňu máme 47 bodov, čo je o 6 menej, ako vedúca Dukla Trenčín. Za nami nasleduje Banská Bystrica so 43 bodmi a Zvolen so 40 bodmi. Vedúcou dvojicou v produktivite sú Petr Kafka a Marek Hovorka. Český útočník v 23 zápasoch strelil 11 gólov a pripísal si ešte 9 asistencií. Jeho o 5 rokov starší center strelil 6 gólov, ale na ďalších 14 nahral. Petr Kafka je na prvom mieste aj medzi strelcami, nasleduje kapitán Ladislav Nagy – 9 gólov. Lídrom defenzívy je stále Američan Blake Kessel s 12 bodmi – 4 góly, 8 asistencií. Brankárskym štatistikám Košičanov kraľuje Vladislav Habal s úspešnosťou 93,11% a priemerom 2,12 inkasovaného gólu na zápas. Momentálne zranený Joakim Lundström má však veľmi podobné štatistiky – úspešnosť 92,8 %, priemer inkasovaného gólu na zápas 2,26.

Súboj košických Oceliarov s bronzovým medailistom z poslednej sezóny je na programe v nedeľu 26. novembra, úvodné buly sa vhodí o 16.30 hodine. Príďte povzbudiť našich chlapcov do Steel arény v dôležitom súboji o 3 body!

KOŠICE DO TOHO!