V nedeľu už musíme vyhrať, velí Bartánus po troch tesných porážkach

PRIDANÉ: 14.10.2023

Košickí hokejisti odohrali počas uplynulých piatich dní tri vyrovnané zápasy, v ktorých však utrpeli tri tesné prehry. Súboje proti Zvolenu, Skelleftei a Spišskej Novej Vsi spájali podobné hodnotenia, v ktorých sa snúbili slová o nevyužívaných šanciach a chybách trestaných súpermi.

V šlágri 9. kola na ľade lídra tabuľky v Spišskej Novej Vsi hrali zverenci Dana Cemana aktívne a prakticky počas celého zápasu mali herne i strelecky navrch. Rysy však vyrážali do nebezpečných kontier a v zápase neustále viedli. Na úvodný gól Kerbashiana z piatej minúty odpovedal v úvode druhej tretiny Jääskelainen. Aj na druhý presný zásah Bortňáka zareagoval ešte v priebehu druhej dvadsaťminútovky Bartánus. Ako rozhodujúci sa napokon ukázal gól Bortňáka zo 48. minúty, ktorý musel po kontakte s nohou odobriť videorozhodca.

„Vedeli sme, že v Spišskej nás čaká plný štadión a bude sa hrať ťažko. Napriek tomu, že sme si vytvorili viac šancí, strelili sme menej gólov ako súper. Na druhej strane sme doplatili na úplne zbytočné chyby, ktoré sa nám nesmú stávať. Prehrali sme si to sami a musíme si to rozobrať. Liga uteká, zápasy bežia rýchlym tempom a nemôžeme strácať body v stretnutiach, v ktorých sme lepší,“ zamyslel sa po tesnej prehre 2:3 autor druhého gólu Marek Bartánus.

Na takticky zodpovedný hokej súpera boli naši chlapci pripravení. Vodou na domáci mlyn však boli obranné hrubice, ktoré Rysom otvárali priestor na rýchle kontry. „To je ich hokej. Poctivo bránia a potom to hádžu o plexisklo do rýchlych brejkov. Nám sa však nemôže stávať, aby sme takto prepadávali. Zároveň však tvrdím, že musíme strieľať viac gólov. Napriek šanciam nám to tam nepadá.“

Tridsaťšesťročného útočníka môže tešiť aspoň fakt, že skóroval v druhom extraligovom zápase v rade. Medzi súbojmi proti Zvolenu a Spišskej Novej Vsi vynechal pre chorobu duel Ligy majstrov.

„Trápil som sa s chorobou a drobnými zraneniami. Teší ma, že som začal dávať góly a tie potrebujeme od všetkých štyroch formácií. Útočná sila je tu totiž veľká,“ uvedomuje si Bartánus.

Návrat na víťaznú cestu sa podľa neho musí udiať už v nedeľňajšom domácom súboji proti Nitre.

„Tabuľka je vyrovnaná. Dvakrát vyhráte a ste hore, dvakrát prehráte a padáte. Aj preto vnímam najbližší domáci zápas proti Nitre ako „must win game“. To už musíme jednoznačne vyhrať, pretože my v tabuľke padať nechceme. Toto mužstvo bolo poskladané tak, aby hralo hore. Inak bude veľmi zle,“ vyslal záverečný apel Marek Bartánus.