V nedeľu v Nových Zámkoch, v utorok doma proti Trenčínu

PRIDANÉ: 14.9.2019

Po úvodnom zápase proti Slovanu čakajú našich hokejistov v rýchlom slede ďalšie stretnutia slovenskej najvyššej súťaže. V nedeľu nastúpime v Nových Zámkoch, no už v utorok 17. septembra sa môžeme tešiť na ďalší domáci zápas proti Dukle Trenčín! Stretnutie začína o 17:30.

Novozámocký HC MIKRON mal v piatok voľno a tak ho čaká premiéra v tohtoročnej edícií Tipsport Llgy. Káder prešiel v lete výraznejšou obmenou, no na opory ako Tomáš Pospíšil, Tomáš Urban, či Juraj Jurík sa domáci budú spoliehať aj v tejto sezóne. S klubom sa v lete na zmluve dohodlo aj kvarteto ex-Košičanov – obrancovia Ondřej Šmach, Branislav Pavúk a útočníci Dalibor Mikula Václav Stupka. Nedeľňajší zápas začína už o 16:00 a vy ho môžete sledovať prostredníctvom Tipsport TV.

Na začiatku nového týždňa však čaká Oceliarov ďalšia domáca previerka. Tentokrát do Košíc pricestujú hokejisti Dukly Trenčín. Tí dokázali vstúpiť do novej sezóny víťazne, keď na ľade Detvy vyhrali 2:1. O góly sa postarali mladíci Valach Chromiakom.

Po skončení minulej sezóny sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru dlhoročný reprezentant Branko Radivojevič. Ten zasadol na miesto športového riaditeľa a spolu s novým trénerom Jánom Pardavým vyskladali káder pre túto sezónu. Vysporiadať sa museli aj so stratou skúseného útočníka Petra Ölveckého, ktorý sa taktiež rozhodol ukončiť svoju hokejovú kariéru. Jednotkou v bránkovisku Trenčanov by mal byť ostrieľaný matador Michal Valent, ktorému bude kryť chrbát Matej Tomek. 22–ročný brankár sa vracia zo zámoria na Slovensko, kde sa pokúsi znova naštartovať svoju hokejovú kariéru. Mládežnícky reprezentant totiž v posledných sezónach v univerzitnej lige NCAA veľa príležitostí nedostával. Defenzívu Vojakov posilnili príchody dvoch skúsených českých obrancov Davida Kajínka Ľubomíra Štacha. Prv menovaný strávil celú svoju doterajšiu kariéru doma v Česku, naposledy nastupoval za Duklu Jihlava. 33-ročný Štach má bohaté skúsenosti z rakúskej EBEL ligy, v rámci ktorej odohral 8 sezón v dresoch Znojma a Innsbrucku. Novou tvárou v zadných radoch je aj Jozef Sládok, ktorý si to pod hrad Matúša Čáka namieril z konkurenčnej Detvy. Trenčania v lete získali aj útočníka Adama Lapšanského, ktorý v roku 2015 oslavoval titul s košickým klubom. 29-ročný krídeľník strávil sezónu 2018/2019 v českej extralige, kde nastupoval za Karlove Vary. Rodák zo Spišskej Novej Vsi nastúpil v 46 zápasoch s bilanciou 7 gólov, 5 asistencií. Po pôsobení v druhej nemeckej lige sa do Trenčína presunul aj český útočník Josef Mikyska. 25-ročný center sa dlhšie snažil preraziť do kádra libereckých Tygrov, avšak to sa mu nepodarilo, šancu teraz dostane u trojnásobného slovenského majstra. Dukla Trenčín sa však v novej sezóne bude môcť opierať aj o skúsenosti dvoch kanadských útočníkov. Na zmluve pre túto sezónu sa s klubom dohodli Brandon Alderson a Jake Coughler. 27-ročný Aldreson už skúseností s európskym hokejom má, keď posledné dve sezóny strávil v nemeckom Heilbronner Falken a rakúskom Villacher SV. O 4 roky mladší Coughler pôsobil doteraz iba v zámorí, naposledy obliekal dres Saint Mary's Univ. v lige USports.

Zostava HK Dukla Trenčín z1. kola proti HC 07 WPC Koliba Detva:

Dukla Trenčín: M. Valent – Štach, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha, Ďurina – Lapšanský, Mikyska, Alderson – Valach, Radjenovic, Bartovič – Sojčík, Coughler, Chromiak – Michal Hlinka, Švec, Sádecký

Zakúpte si ešte dnes zvýhodnenú vstupenku na zápas s Duklou Trenčín, ktorá Vám bude platiť aj na nedeľňajší duel so Zvolenom. Užite si tento dvojzápas proti favoritom tohtoročnej Tipsport Ligy a podporme spolu našich hokejistov v boji o víťazstvo!  KOŠICE DO TOHO!

(ypm)