V piatok aj v nedeľu bojujeme doma o ďalšie dôležité body. Zoznámte sa s našimi súpermi

PRIDANÉ: 1.11.2018

Začiatok nového mesiaca prinesie so sebou hneď dva zápasy Oceliarov na vlastnom ľade. V piatkovom súboji privítame prvýkrát na našom ľade maďarského nováčika MAC Újbuda z Budapešti a o dva dni neskôr, v nedeľu, si to Oceliari rozdajú v súboji o dôležité body s hokejistami HK Nitra.

Tipsportligový nováčik z hlavného mesta Maďarska si na najvyššiu slovenskú súťaž stále zvyká. Jeho doterajšie výsledky ho radia až na posledné 12. miesto v tabuľke so ziskom 18 bodov. Naposledy doma podľahol žilinským Vlkom 2:3 po predĺžení, keď sa gólovo presadil Tomáš Klempa a následne svoj prvý gól v sezóne vsietil obranca Jesse Dudas.

Američan Jared Brown sa po 19 zápasoch usadil na čele produktivity tohto maďarského mužstva, keď sa 8-krát strelecky presadil a na ďalších 9 gólov nahral. Ďalšími v poradí sú spomínaný Slovák Tomáš Klempa a Kanaďan s maďarským pasom Chris Bodó. Obaja získali v 19 zápasoch 14 kanadských bodov. Rodák z Piešťan je zároveň najlepším strelcom svojho mužstva, keď sieť súpera rozvlnil až 10-krát. Medzi obrancami vyniká najmä Jesse Dudas, ktorý už má na svojom konte 10 kanadských bodov za 1 gól a 9 asistencií. Kanadský rodák pôsobil dlhé roky v zámorí, dokonca, v roku 2006 prešiel úspešne aj vstupným draftom do NHL, keď si ho v 6. kole zo 159. miesta vyhral Columbus Blue Jackets. V najlepšej lige sveta si však nezahral.

V bráne MAC Ujbúda pôsobí dvojica maďarských reprezentantov. 28-ročný Bence Bálisz si zatiaľ počína lepšie. V 12 odchytaných zápasoch dokázal svoju úspešnosť udržať na úrovni 91,43 % a pripísal si taktiež 2-krát čisté konto. Jeho o rok mladší kolega Miklós Rajna dosiahol v 10 zápasoch úspešnosť 90,38 %.

Zostavy HC Košice a MAC Újbuda z posledného kola:

HC Košice: Habal – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, McDowell – L.Nagy, Brophey, M. Haščák – Kafka, T. Klíma, Netík – Suja, Galamboš, Spilar – Žitný, Krajňák, Hričina – Š. Petráš

MAC Újbuda: Bálisz – Pozsgai, Bugár, Burt, Fejes, Vokla, Dudás, Szigeti, Bukor – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Kreisz, Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Szabad

Týždeň uzavrieme ďalším atraktívnym duelom na domácom ľade s tímom HK Nitra, držiteľom bronzových medailí z poslednej sezóny. Corgoni pricestujú do Košíc už druhý krát v aktuálnej sezóne, v prvom zápase odchádzali po prehre 1:3. V stredajšom kole zdolali na domácom ľade hokejistov Liptovského Mikuláša, keď o svojom vysokom víťazstve 5:0 rozhodli v priebehu necelých 9 minút. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Blackwater, Slovák, Kerbashian, Lantoši a Fominykh. Avšak aj po tejto úspešnej trojbodovej bitke naďalej okupujú 7. miesto v tabuľke Tipsport ligy so ziskom 32 bodov, čo predstavuje 10-bodovú stratu na naše mužstvo.

HK Nitra nepatrí v tejto sezóne medzi mužstvá, ktorým vyhovujú štandardné situácie. V presilových hrách patrí tímu spod Zobora až 8. miesto, keď sa hokejistom Nitry podarilo využiť len 16 početných výhod z celkového počtu 101, čo predstavuje úspešnosť 15,84 %. V oslabeniach zase inkasovali Nitrania až 20 gólov z celkového počtu 90 (úspešnosť 77,78%). Horšie sú na tom už len hráči HK Orange 20. Využijú to naši chlpaci? Poďme ich v tom podporiť!

Do čela kanadského bodovania HK Nitra sa na začiatku tejto sezóny dostala dvojica Judd Blackwater – Róbert Lantoši. Obaja získali v 19 zápasoch 18 kanadských bodov. Kanadská stálica v slovenskej najvyššej súťaži nazbierala tieto body za 10 gólov a 8 asistencií, mladý slovenský útočník má na svojom konte 8 gólov a 10 prihrávok. Len o bod menej má ich kolega z formácie Marek Slovák, ktorého doterajšia bilancia je tak 7+10. Kanaďan Kenney Morrison aj naďalej patrí medzi lídrov v obrane, keď už strelil 3 góly a na ďalších 6 nahrával. Novou tvárou v tíme spod Zobora sa od posledného vzájomného zápasu stal kanadský útočník Kale Kerbashian. Pre 28-ročného krídelníka to je prvá skúsenosť s európskym hokejom. K brankárskej dvojici Juraj Šimboch – Frederik Foltán pribudol pred pár dňami staronový partner. Po polroku sa do Nitry vracia Nathan Lawson, ktorý si tak premiéru v novej sezóne môže odkrútiť už aj na ľade Steel arény.

Vzájomné zápasy HC Košice a HK Nitra z poslednej sezóny:
2017/2018: 4:1, 2:4, 7:2, 3:4 pp, 2:5, 1:3
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HK Nitra z posledného kola:

HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Buček - Richard, Bortňák, Rapáč - Šiška, Čaládi, Majdan - Fominych

Príďte do Steel arény a spríjemnite si víkend hokejom! Povzbuďme spoločne našich chlapcov v boji o ďalšie cenné body do tipsportligovej tabuľky a návrat na víťaznú vlnu. Úvodné buly zápasu s MAC Újbuda sa vhodí v piatok 2. novembra o 17:30, nedeľný začiatok zápasu s HK Nitra je naplánovaný na 17:00. KOŠICE DO TOHO!

ypm