V piatok privítame doma Miškovec!

PRIDANÉ: 2.10.2019

V rýchlom slede privítajú Oceliari na domácom ľade ďalšieho súpera, ktorý to nemá do Košíc ďaleko. Piatok 4. októbra prinesie v Steel aréne súboj Košíc s maďarským Miškovcom. Stretnutie lídra tabuľky s aktuálne piatym tímom Tisport Ligy začína o 17:30!

Minuloročnému nováčikovi z Miškovca vyšiel vstup do tejto sezóny výborne. V aktuálnej sezóne sa predstavil už v 8 majstrovských zápasoch, z ktorých 4 dotiahol do víťazného konca, a aj preto má na svojom konte 12 bodov. V poslednom kole sa hokejisti DVTK predstavili na ľade Detvy, kde však na svojho súpera nestačili a podľahli mu 1:3. Jediný gól nášho piatkového súpera strelil už v 6. minúte Tamás Reszegh.

V kádri DVTK nenastali v lete veľké zmeny. Na trénerskom poste vystriedal Glena Hanlona Slovinec Marcel Rodman, ktorý viedol v predošlej sezóne chorvátsky Medveščak Záhreb v EBEL lige. Väčšina domácich hokejistov si svoje miesto v tíme udržala, avšak medzi legionármi došlo k zmenám. Z konkurenčného MAC Újbuda získali maďarského reprezentačného brankára Miklósa Rajnu a kanadského obrancu s maďarským pasom Jesseho Dudása. Do Miškovca zamierila aj dvojica bývalých obrancov Zvolena – Nick Ross Davis Vandane. Trio nových defenzívnych posíl sa okamžite zaradilo medzi lídrov produktivity nielen svojho mužstva, ale taktiež kraľujú aj štatistikám obrancov celej ligy. Útočné rady sa rozšírili o Kanaďanov Kylea Beacha, Francisa Beauvilliera, Mathieua Tousignanta, či Slovinca Davida Rodmana. Novou tvárou medzi útočníkmi je aj len 22-ročný rumunský reprezentant Tamás Reszegh. Rodák z rumunského mesta Miercurea Ciuc zaznamenal v 8 zápasoch už 8 bodov za 4 góly a 4 asistencie. Najproduktívnejším hráčom v doterajšom priebehu ligy je skúsený útočník János Vas s 11 kanadskými bodmi, keď sa mu podarilo 2-krát skórovať a na ďalších 9 gólov prihrával.

Vzájomné zápasy HC Košice a DVTK Jegesmedvék Miskolc z poslednej sezóny:
2018/2019: 6:3, 4:2, 2:1 sn, 4:5, 3:1
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava DVTK Jegesmedvék Miskolc z 8. kola proti HC 07 WPC Detva:
Miškovec: Rajna - Göz, Vandane, Ross, Dudás, Szirányi, D. Kiss - Beach, Galanisz, Magosi - Rodman, Vas, Beauviller - P. Kiss, Reszegh, Miskolczi - Vojtkó, Láda, Lövei

Poďme spoločne povzbudiť košických hokejistov v atraktívnom súboji s maďarským Miškovcom. Svoje vstupenky si môžete zakúpiť už dnes prostredníctvom webu www.ticketportal.sk. KOŠICE DO TOHO!