V poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou privítame Zvolen

PRIDANÉ: 5.11.2022

Po týždni sa opäť predstavíme pred domácim publikom. V rámci 16. Kola Tipos extraligy privítame v nedeľu 06. novembra o 17:00 tím HKM Zvolen. Rytieri  v poslednom zápase zdolali doma Poprad, naši oceliari uspeli v Prešove.

Zvolen vyhral z posledných piatich stretnutí tretikrát. Osud zápasu načrtla už prvá dvadsaťminútovka, ktorú rytieri jednoznačne ovládli. Dvakrát sa v nej dokázal presadiť najproduktívnejší slovenský hráč mužstva Marek Hecl, keď mu dvakrát prihrával americký útočník Michael Huntebrinker. To však nebolo všetko, v poslednej minúte opäť po prihrávke Huntebrinkera skóroval Deven Sideroff a do šatní sa tak išlo za stavu 3:0. Na začiatku prostrednej časti sa opäť opakovala situácia zo záveru prvej tretiny a po osi Huntebrinker – Sideroff sa zdrodil štvrtý zvolenský gól. Následne Poprad dokázal znížiť na rozdiel dvoch gólov, no posledné slovo mal Zvolen, keď skóre stretnutia uzavrel kanadský útočník Chris Langkow.

Produktivitu Zvolenčanov vedie už spomínany Michael Huntebrinker. V 15 zápasoch si dokázal pripísať 16 bodov za 3 góly a 13 asistencií. Hneď za ním nasledujú Deven Sideroff, ktorý je spolu s Patrikom Marcinekom najlepším strelcom mužstva (6+8), a slovenský útočník Marek Hecl (5+9).

V obrane bodovo dominuje Kanaďan Shane Hanna. V 14 zápasoch si pripísal osem bodov za päť gólov a tri asistencie. V poslednom zápase stál v bráne kanadský gólman Jake Paterson, pre ktorého to bol štvrtý zápas v drese Zvolena. Zároveň sa mohol tešiť zo svojej víťaznej premiéry, keďže jeho prvé tri zápasy neskončili výhrou.  Jeho perecentuálna úspešnosť zákrokov sa pohybuje na 89,09%.

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu proti Popradu:

Paterson – Messner, Hain – Hanna, Mudrák – Hraško, Kubka – Barcík S. – Bondra, Langkow, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Kašlík, Jedlička, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

Naši Oceliari si v piatok bez problémov poradili s Prešovom. Svoje gólové premiéry v tejto sezóne zaznamenali Radoslav Tybor a Matúš Havrila. V bráne stál opäť Dominik Riečický a z 28 striel inkasoval iba jedenkrát.

V tabuľke produktivity sa na prvé miesto prepracoval Colin Campbell, ktorý je so siedmymi gólmi aj našim najlepším strelcom. V 14 zápasoch dosiahol 15 bodov (7+8) čo predstavuje 1,07 bodu na zápas. O bod menej má kapitán mužstva Michal Chovan za päť gólov a deväť asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára s 13 bodmi obranca Jordon Southorn, ktorý strelil dva góly a pridal k nim 11 asistencií čo je najviac z celého mužstva.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Riečický – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Rogoň – Jokeľ, Slovák, Lamper – Plokhotnik, Havrila

Proti Zvolenu sme v prebiehajúcom ročníku odohrali jeden zápas. Po Pustým hradom sme neboli úspešní a prehrali sme 2:5. Gólovo sa vtedy za náš tím presadili fínsky útočník Ville Leskinen a svoj premiérový gól zaznamenal Jakub Linet.

V hale na Kavečianskej ceste sme súťažný zápas proti Zvolenu hrali naposledy 11. decembra 2005. Vyhrali sme ho 4:1. V tej istej sezóne sme proti súperovi spod Pustého hradu odohrali aj prvé súťažné stretnutie v Steel Aréne. To dopadlo úspešnejšie pre Zvolenčanov (3:4).

Vstupenky na nedeľný zápas proti Zvolenu: [vstupenky]

Košice do to toho!