V Steel Aréne proti Žiline

PRIDANÉ: 17.8.2022

Vo štvrtok 18. augusta sa predstavíme v ďalšom prípravnom zápase, keď o 17:00 privítame na domácom ľade tím Vlci Žilina. Tak ako pre nás aj pre Vlkov to bude tretí prípravný zápas. Zatiaľ čo Oceliari oba zápasy vyhrali, Žilinčania v dvojzápase s Martinom najprv pod Turcom prehrali 1:4 , no následne v domácom prostredí  dokázali toho istého súpera poraziť 7:5.

Z tímu minuloročného majstra 1. ligy odišlo zopár opôr, no pribudlo aj niekoľko  zaujímavých mien. Taktovku nad tímom prebral kanadský tréner Jarrod Skalde, ktorý 3 roky pôsobil v Cardiff Devils.  Do brány sa postaví staronový brankár Tomáš Tomek.  Žilinskí fanúšikovia si ho veľmi dobre pamätajú, keďže pod Dubňom už v minulosti hral. Minulú sezónu strávil v Poprade, kde mal skoro 90 percentnú úspešnosť zákrokov. Kryť chrbát by mu mal Patrik Romančík, ktorý sa vrátil po roku vo francúzskom Nice vrátil naspäť do  Žiliny.

Vlkov posilnil z extraligového Prešova český obranca Dávid Růžička, ktorý strávil dve sezóny aj v Košiciach. V minulom ročníku odohral za Prešov 54 zápasov, v ktorých si pripísal 15 bodov za gól a 14 asistencií. V novom klube by mal byť hlavným pilierom obrany spolu s ďalším českým obrancom Petrom Sidlikom, ktorý hral v minulom ročníku českú najvyššiu súťaž za tím BK Mladá Boleslav.

Ďalším navrátilcom v tíme Vlkov je útočník Marek Hovorka. Ten si po majstrovskom titule v Poľsku zahral minulú sezónu v Liptovskom Mikuláši. Marek si žilinský dres naposledy obliekal  ešte v sezóne 2016/17, po ktorej potom pôsobil jeden rok v našom tíme.

Oceliari si v utorkovom zápase poradili na ľade Spišskej Novej Vsi. Rozhodlo sa v prakticky už prvej tretine, ktorú sme tak ako celý zápas vyhrali 2:1. Na gól domáceho Ščurka dokázal v 9. minúte odpovedať Radoslav Tybor  a na konci tretiny nás dostal do vedenia Patrik Rogoň. Do brány sa prvýkrát v príprave postavil Dominik Riečický.

Veríme, že chlapcom prídete vytvoriť tú pravú hokejovú atmosféru.