V Steel Aréne proti Zvolenu

PRIDANÉ: 16.2.2023

Extraligový program pokračuje 38. kolom, keď v piatok 17. februára o 18:30 privítame v domácom prostredí nášho tabuľkového suseda HKM Zvolen. Proti Bryndziarom máme v aktuálnej sezóne negatívnu bilanciu. Proti tomuto súperovi sme prehrali dva z troch odohraných zápasov.

Mužstvo pod vedením slovenského trénera Petra Oremusa získalo pred koncom prestupového obdobia kanadského útočníka Cartera Turnbulla, ktorý prichádza z tímu ECHL – South Carolina Stingrays. V tejto sezóne odohral za morom 41 zápasov, v ktorých získal 42 bodov za 24 gólov a 18 asistencií.

V produktivite hráčov dominujú dvaja zámorskí hráči a mladý slovenský útočník. Najproduktívnejším je americký útočník Michael Huntebrinker, ktorý má v priemere bod na zápas, keď odohral 43 zápasov a na konte má aj rovanký počet bodov. Strelil 12 gólov a pripísal si 31 asistencií (najviac z mužstva). O 6 bodov menej má Kanaďan Chris Langkow. Strelil 16 gólov a na 21 asistoval. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Maroš Jedlička, ktorý podobne ako Langkow streil 16 gólov a taktiež šestnásťkrát asistoval.

Posledný zápas:

Zvolen vyhral z posledných piatich zápasov štyri. Naposledy sa mu to podarilo doma proti Popradu, keď hosťom nedal šancu a vyhral jednoznačným výsledkom 6:2. Dvakrát sa presadil kanadský útočník Chris Langkow, rolu najproduktívnejšieho hráča potvrdil Michael Huntebrinker, svoj piaty gól v sezóne strelil Karol Csányi, v oslabení sa presadil Marek Viedenský a skóre stretnutia uzavrel Radovan Bondra.

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu proti Popradu:

Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Turnbull, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi

Postavenie v tabuľke:

Po 43 zápasoch sa náš najbližší súper nachádza pred našim mužstvom na druhom mieste. Na prvý bratislavský Slovan stráca jeden bod.

Vzájomné zápasy:

HKM Zvolen – HC Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Sideroff, 10. Kašlík, 40. Marcinek (Viedenský, Stupka), 52. Sideroff (Hecl, Trenčan), 56. Kašlík (Stupka) – 22. Leskinen (Jääskeläinen, Chovan), 44. Linet (Lamper, Southorn)

HC Košice – HKM Zvolen 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 3. Rogoň (Tybor, Slovák), 40. Jääskeläinen (Campbell, Leskinen), 51. Havrila (Hvila, Jokeľ), 65. Leskinen (Olsson) – 19. Sideroff (Hecl, Huntebrinker), 22. Huntebrinker (Hecl), 50. Hecl

HKM Zvolen - HC Košice 6:4 (4:2, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 7. Langkow (Bondra), 9. Langkow (Jedlička, Bondra), 15. Jedlička (Hanna, Bondra), 20. Hecl (Huntebrinker), 36. Langkow (Jedlička), 54. Langkow (Hanna) - 9. Bartánus (Paršin), 16. Bartánus (Chovan, Paršin), 33. Bartánus (Slovák, Olsson), 51. Tybor (Bartánus, Slovák)

Naši Oceliari sa v utorok predstavili v Prešove. Svoje premiérové zápasy v tejto sezóne odohrali za náš tím obranca Alex BretonMarek Hovorka. Ani jeden z nich nebodoval. V stretnutí sme strelili dva góly a obidva padli v úvodnej časti. Najprv sa presadil Marek Bartánus a potom Marek Slovák. To nám však nestačilo a zo Šariša sme odchádzali bez bodov.

Pred koncom prestupového obdobia posilnil náš tím útočník Hunter Fejes. 28 Američan prichádza z tímu ECHL Orlando Solar Bears s aktuálnou bilanciou 21 zápasov, 7 gólov, 10 asistencií. Fejes sa na Slovensku predstaví po prvýkrát, v minulosti si však vyskúšal ICEHL v dresoch Linzu, Grazu i Znojma. V sezóne 2020-21 pôsobil aj vo švédskom Vita Hästen.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: „Chceli sme hráča , ktorý hrá fyzický hokej a dokáže skórovať najmä v hre 5 na 5. Huntera poznám osobne z čias, keď hrával proti tímu, ktorý som trénoval a zaujal ma svojou bojovnosťou a ťahom na bránku.“

Postavenie v tabuľke:

Po 42 odohratých zápasoch máme na svojom konte 72 bodov. Práve na druhý Zvolen strácame 12 bodov, máme však ešte zápas k dobru.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!