V Steel aréne sa odohrá súboj o prvé miesto!

PRIDANÉ: 23.11.2023

Tipos extraliga pokračuje v nabitom programe a v rámci 20. kola sa nám postaví do cesty líder tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. Atraktívny piatkový duel prinesie na ľad Steel arény súboj dvoch aktuálne najlepších extraligových celkov o priebežné prvé miesto v tabuľke pričom oba tímy majú zhodne 41 bodov a 24 gólov k dobru v rozdiele skóre. Úvodné buly padne o 17:30.

Náš najbližší súper potešil počas tohto týždňa svojich fanúšikov správou o návrate odchovanca klubu Martina Bakoša do farieb Spišiakov. 33-ročný útočník pôsobil počas minulej sezóny v najvyššej švajčiarskej súťaži, no túto sezónu zatiaľ nenastúpil v žiadnom klube.

Počas uplynulého predlženého víkendu získali Rysy 3 body, keď najprv podľahli Nitre, no v nedeľu si napravili chuť, keď na domácom ľade zdolali Duklu Trenčín 3:1. Gólovo sa presadil Archambault a obranca Beaudry. Presným zásahom do prázdnej brány uzavrel skóre duelu Michael Vandas.

V zajtrajšom súboji sa stretnú dve najlepšie defenzívy extraligy. Spišiaci inkasovali v doterajších 19 zápasoch iba 44 gólov a naša defenzíva ešte o jeden gól menej. Na kvalitnej defenzíve Rysov má leví podiel ochranca svätyne Marcel Melicherčík, ktorý patrí k najlepším brankárom súťaže s úspešnosťou zásahov na úrovni 92,44%.

Najväčšou ofenzívnou zbraňou tímu je jeden z najproduktívnejších hráčov ligy Olivier Archambault, ktorý v 18 dueloch zaznamenal 28 bodov za 9 gólov a 19 asistencií. Sekunduje mu obranca Igor Merezhko s 20 bodmi a rovnaký počet bodov má aj kanadský center Anthony Nellis.

Posledný zápas HK Spišská Nová Ves:

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 2. Archambault (Kerbashian), 46. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 60. Vandas (Ališauskas, Merežko) - 12. Conway (Charbonneau, Starosta).

Zostava z posledného zápasu:

Melicherčík - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Beaudry, Romaňák - Archambault, Kerbashian, Majdan - Rapáč, Nellis, Burgess - Vandas, Myklucha, Danielčák - Drábek, Bortňák, Vartovník

Postavenie v tabuľke: 1.miesto (41b)

Vzájomné stretnutia Tipos Extraliga 2023/2024:

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 5. Kerbashian (Beaudry), 28. Bortňák (Archambault, Ališauskas), 48. Majdan (Kerbashian, Ališauskas) – 21. Jääskeläinen (Breton, Berger), 36. Bartánus (Bačo, Šimun)

Oceliari pokračujú v skvelých výkonoch a na ľade tretieho celku extraligy zo Zvolena sme bodovali už v desiatom zápase po sebe. Bryndziarov sme zdolali presvedčivo 4:1 zásluhou gólov Jääskeläinena, Krivošíka, Lampera a Rogoňa.

Tímovú produktivitu vedie s 24 bodmi Hunter Fejes, ktorý je aj najlepším kanonierom mužstva zásluhou 14 gólov. O dva body menej má na konte Brett Pollock (12+10) a s miernym odstupom za zámorskou dvojicou nájdeme Filipa Krivošíka, ktorý má na konte 17 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Posledný zápas HC Košice:

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly a asistencie: 25. Zuzin (Rauhauser, Šiška) – 4. Jääskeläinen (Pollock, Breton), 22. Krivošík (Jääskeläinen), 36. Lamper (Bartánus), 36. Rogoň (Havrila, Bačo).

Zostava z posledného zápasu:

Riečický – Olson, Breton, Ferenc, Zech, Deyl, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň

Postavenie v tabuľke: 2.miesto (41b)

Košice do toho!