V utorok privítame hokejistov Nových Zámkov

PRIDANÉ: 27.11.2017

Po pohodlnom nedeľňajšom víťazstve 5:2 nad Vlkmi zo Žiliny čaká Oceliarov v utorok ďalší zápas.
V predohrávke 26. kola privítame na domácom ľade hokejistov Nových Zámkov. Tí naposledy
zdolali majstrovských Baranov z Banskej Bystrice 2:1 po predĺžení. Úvodné buly sa vhodí o 17.30.

Káder celku z juhu Slovenska sa počas sezóny už výrazne obmenil. V novembri opustili mužstvo
postupne Edmund Piačka, Matt Prapavessis, Arťom Dubinin, Sabahudin Kovačević, Anatoli Rajenko,
Dmitri Monya
a naposledy aj kapitán Rastislav Špirko. Naopak, k mužstvu sa pripojili obrancovia
Milan HruškaMichalom Novákom a útočník Vladimír Škoda. Novou tvárou v tíme HC Nové Zámky
sa od nedele stal aj brankár Frederik Foltán, ktorý prišiel na južné Slovensko z HK Nitra na
hosťovanie.

Minuloročný nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa momentálne nachádza v tabuľke na 9.
mieste s 28 bodmi a na ôsmy Liptovský Mikuláš stráca len jeden bod. V poslednom kole Nové Zámky
prekvapivo zvíťazili nad Banskou Bystricou 2:1 po predĺžení, keď sa gólovo presadil Milan Hruška
a víťazný zásah zaznamenal Eduard Šimun. Pre HC Nové Zámky to bola len desiata výhra v tejto sezóne,
predtým ťahali šnúru piatich prehier.

Lídrom štatistík nášho utorňajšieho súpera je prekvapivo lotyšský obranca Arturs Salija. 25-ročný
rodák z Rigy patrí medzi najlepších strelcov mužstva (7 gólov spolu s Adamom Zbořilom), taktiež je
najlepším nahrávačom mužstva (10 asistencií spolu s Rastislavom Špirkom, ktorý už ale v kádri
Nových Zámkov nefiguruje) a so 17 kanadskými bodmi je tak na čele produktivity novozámockého
mužstva. Zároveň je aj najtrestanejším mužom tímu HC Nové Zámky, keď pri jeho mene svieti 41
trestných minút. V bráne dostáva najviac príležitostí Vladimír Kováč, ktorý si v doterajších 22
zápasoch pripísal 90,95 % úspešnosť a na svojom konte má aj jeden shutout.

Oceliari sa momentálne nachádzajú na druhom mieste tabuľky Tipsport Ligy a svoj náskok na vedúcu Duklu
Trenčín zmenšili na šesť bodov, avšak tá má na svojom konte o jeden zápas menej. Bodovaniu nášho
mužstva kraľuje dvojica Marek HovorkaPetr Kafka. Útočníci druhej formácie nazbierali už dokopy
47 bodov. Jeho center Marek Hovorka je najproduktívnejším hráčom, keď v 22 zápasoch nazbieral 24
bodov za 7 gólov a 17 asistencií, jeho krídelník Petr Kafka získal v 25 zápasoch o bod menej – 13
gólov, 10 asistencií a s touto štatistikou je zároveň najlepším strelcom tímu. Brankár Vladislav Habal
mal v 14 odchytaných zápasoch úspešnosť 92,41 %.

Nájdite si cestu na zápas aj počas týždňa a príďte povzbudiť chlapcov v predohrávke 26. kola. Naši
hokejisti budú potrebovať vašu pomoc! Stretnutie je na programe v utorok 28. novembra od 17:30.