V závere týždňa privítame doma Nitru

PRIDANÉ: 28.2.2021

Nedeľný program pridelil našim Oceliarom ako súpera hráčov spod Zobora. Už o 16:00 hodine vykorčulujeme na ľad v domácej Steel Aréne proti hráčom Nitry. KOŠICE DO TOHO!

Boj o šieste miesto

Posledný zápas nevyšiel Oceliarom podľa predstáv. Na ľade trenčianskej Dukly sme po góle Michala Chovana viedli 1:0 a tento stav vydržal do konca 2. tretiny. V záverečnej časti sme však inkasovali 3 góly a po prehre 1:3 sme sa domov vrátili bez bodu. Svoj prvý zápas odohral v košickom drese Colin Jacobs.

Pod taktovkou Marcela Šimurdu a jeho asistenta Tomáša Kochana má mužstvo po 2 zápasoch na konte 1 víťazstvo a 1 prehru. Najproduktívnejším hráčom tímu je po 42 kolách kapitán Michal Chovan, ktorý si v tejto sezóne pripísal už 46 bodov za 11 gólov a 35 asistencí. Našim najlepším strelcom je Pavel Klhůfek, ktorý zaznamenal 27 gólov a len nedávno sa stal ôsmym hráčom v slovenskej najvyššej súťaži, ktorý dokázal streliť 5 gólov v jednom zápase. Po prestupe z Banskej Bystrice sa už v našom tíme zastabilizoval maďarský brankár Ádám Vay a s Dominikom Riečickým tak tvoria vyrovnanú brankársku dvojicu.

V dnešnom zápase pôjde o dôležité body v boji o priamy postup do PLAY OFF. Nitra sa pred dnešným kolom nachádza na piatom mieste so 73 bodmi. Naši Oceliari sú ôsmy a na šiestu Detvu strácajú 8 bodov. V závere základnej časti tak bude zaujímavé sledovať, kto si nakoniec vybojuje priamy postup. My veríme, že to budú košickí hokejisti, a preto im budeme v boji o dôležité body držať palce.

Nitrianska víťazná šnúra

Náš dnešný súper si v poslednom zápase pripísal do tabuľky 3 body za domácu výhru 4:0 proti Detve. V zápase sa presadil aj najproduktívnejší hráč Nitry  Marek Tvrdoň, pre ktorého to bol 22. gól v sezóne a celkovo nazbieral už 46 bodov. Druhým najproduktívnejším hráčom je Marek Slovák, ktorý má na svojom konte 44 bodov. V bránkovisku podáva stabilné výkony Evan Cowley, ktorý si v 38 zápasoch vychyall 20 víťazstiev, z toho 2 čisté kontá. V obrane sa Nitra môže spoľahnúť na šikovného stále len 17 ročného  Šimona Nemca, ktorý reprezentoval našu krajinu aj na juniorských majstrovstvách sveta. Svoje skúsenosti v nitrianskej defenzíve predávajú mladým hráčom Branislav MezeiIvan Švárny, ktorí patria medzi ostrieľaných bekov.

Zverenci Antonína Stavjaňu po menšej výsledkovej kríze momentálne ťahajú šnúru 3 víťazných zápasov, v ktorých  si vždy pripísali plný bodový zisk. Zápas 40. kola proti Popradu bol zároveň finálovým zápasom Tipsport Kaufland Cupu. Nitra na neutrálnej pôde v Detve  uspela 5:3 a vyhrala tak celý turnaj.

Zostavy z posledných zápasov

Košice: Vay – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin – Réway, Chovan, Klhůfek – Belluš, Mráz, Milý – Jacobs, Eliaš, Poirier – Frič, Havrila, Jokeľ – Krasničan

Nitra: Cowley – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Finlay, Dauda, Holešinský – Bajtek, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Fominykh