Václav Čížek: Nehrali sme to, čo sme chceli.

PRIDANÉ: 24.9.2018

Hokejisti HC Košice sa zo svojho posledného zápasu pobrali do šatne bez bodov. V tejto sezóne sa tak prvýkrát museli zmieriť s prehrou. Súper bol v tomto prípade bodovo úspešnejší a brankár Tomáš Vošvrda vychytal všetky gólové šance.

Oceliari bojovali do poslednej sekundy, ich útoky boli nebezpečné a súpera držali v jeho tretine klziska, no ani po niekoľkých oslabeniach Kamzíkom nechýbali sily na zvládnutie košického tlaku. Bezprostredné pocity po zápase sme si vypočuli od obrancu Václava Čížeka.

Napriek jednogólovému náskoku súpera ste sa ako tím pochopiteľne nevzdávali. Ako sa súperovi darilo vysporiadať s vašim tlakom?
„Je to začiatok sezóny a túto situáciu sme zažili prvýkrát. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám streliť gól, ktorý sme tak potrebovali. Aj tak sme ale museli zabojovať a siahli na dno svojich síl, pretože to sa od nás očakáva. Ako sme ale videli, na Poprad to tentoraz nestačilo.“

Zápas skončil najtesnejším rozdielom, čo asi zamrzí najviac.
„V hokeji je úplne jedno či prehráte 0:1 alebo 0:3. Po zápase sa nikto nepýta akým rozdielom skončil zápas. Dôležité je len to, koľko bodov získame. My sme prišli o 3 body, ktoré sme chceli za každú cenu získať a ako som už vravel, bohužiaľ, tentoraz sa nám to nepodarilo.“

Striel na popradského brankára nebolo málo. Dokonca, niektoré mali blízko k úspechu. Kde teda nastal problém?
„Ja veľmi nerád používam termíny typu  „chýbalo nám šťastie“, ale dnes sa k nám proste nedostávalo. Neboli sme pred ich bránou takí agresívni ako v predošlých zápasoch. Oni si dokázali ubrániť jednogólový náskok, a to im dnes na výhru stačilo.“

Okrem jednej situácie mala obrana pod kontrolou celý zápas aj vďaka Vladislavovi Habalovi. Vyzeralo to zatiaľ na jeho najlepší výkon.
„Ja si myslím, že Vláďa nás podržal každý zápas, ktorý sme doteraz hrali. A vybrať jeden z nich, v ktorom hral najlepšie je veľmi ťažké. Od začiatku sezóny dokazuje, že je jedným z najlepších brankárov v lige a pomáha nám tak k víťazstvám. Takže, ja si určite netrúfam povedať, v ktorom zápase bol najlepší.“

Doteraz ste v zápasoch iba víťazili, takže výkon mužstva fungoval na 100 %. Mala únava z ťažkého týždňa dopad na dnešný výkon?
„Nemyslím si. My nie sme tím, ktorý sa bude na niečo také vyhovárať. Dnes sme nehrali tak, ako sme chceli, tak, ako sme si naplánovali a je z toho taký výsledok. Prehrali sme 0:1, ale v piatok je ďalší zápas! Musíme sa pripraviť na to, čo nás čaká a nehrabať sa ďalej v minulosti.“

V čom boli Popradčania najviac nebezpeční?
„V tom, že hrali tak, ako sme chceli hrať my. Nehrali sa v pásme s pukom. Hrali to jednoducho a tvrdo, občas nás zatlačili v presilových hrách. Predbehli nás v tom, že chceli víťazstvo viac ako my.“

Keď sa teraz pozriete spätne na zápas, čo by ste na ňom zmenili?
„Nebudem rozoberať, čo som mohol a čo nemohol spraviť. Po bitke je každý generál. Zahral som to tak, ako som vedel. My si ten zápas rozoberieme a poriadne natrénujeme situácie, ktoré sme až tak dobre nezvládali. V piatok sa nám ponúka ďalšia šanca, aby sme to zahrali tak, ako chceme my.“

Teraz vás čaká relatívne dlhšia pauza v porovnaní s doterajšími. Bude dostatok času na prípravu aj na regeneráciu?
„Určite áno a sme za to aj radi. V posledných dňoch boli zápasy dosť nasekané na sebe. Žreb nám v tomto týždni neprial. Je pochopiteľné, že nám dobre padne každý deň, ktorý môžeme venovať oddychu a tréningom. Myslím, že teraz je ten správny čas na regeneráciu a prípravu na piatok.“

Budúci zápas budete mať silnú motiváciu zdolať aktuálneho držiteľa titulu?
„Samozrejme! My sme všetci hrdí na to, že môžeme hrať práve v Košiciach. Košice majú zvučné meno a bohatú históriu. O tom sa nemusíme ani rozprávať. Stále máme o čo hrať. Uvedomujeme si, že predošlé sezóny neboli najideálnejšie, takže my tú motiváciu máme do každého zápasu. A takto pôjdeme aj do toho nasledujúceho.“

Hoci sme naposledy nevyhrali, v tabuľke zostávame na prvom mieste s 15-imi bodmi. V piatok sa predstavíme v Banskej Bystrici, ktorej patrí priebežné siedme miesto, no už v nedeľu na domácej pôde v Steel aréne proti ďalšiemu vlaňajšiemu finalistovi Dukle Trenčín! Príďte podporiť náš tím!

HC Košice Media Team (žov, hal)