Veci začali fungovať, pochvaľuje si Jääskeläinen

PRIDANÉ: 31.10.2022

Z posledných deviatich zápasov vyhrali košickí hokejisti sedem a vzostup formy je teda nespochybniteľný. Po skvelom výkone v Bratislave potešili naši chlapci aj domáce publikum a vicemajstra z Nitry zdolali v nedeľňajšom súboji 14. kola presvedčivo 4:0.

„Zápas na Slovane nám veľmi pomohol po psychickej stránke. V tejto sezóne sme sa už vytrápili dosť a to víťazstvo nám vlialo krv do žíl,“ vyslovil sa útočník Marek Bartánus, ktorý strelil v ôsmej minúte dôležitý otvárací gól zápasu.

Po jeho druhom presnom zásahu sezóny sa predviedla vo výbornom svetle defenzíva, ktorá ubránila vylúčenie Jensa Olssona i päťminútové oslabenie po pichnutí Mareka Slováka. V druhej tretine nútila aktívna hra „oceliarov“ hostí k faulom a zo šiestich vylúčení vyťažili dva presilovkové góly Colina Campbella a Joonu Jääskeläinena.

„Myslím si, že v tomto zápase zohrali kľúčovú rolu presilovky. Oni tie svoje nevyužili, my áno a preto sme vyhrali. Početných výhod sme mali celkom dosť a som rád, že sme v nich strelili pár gólov. Tímu to dodalo sebavedomie a potom sa hralo dobre,“ pochvaľoval si fínsky útočník Jääskeläinen, ktorý vyrovnal dvomi gólmi a asistenciou svoje tohtosezónne trojbodové maximum zo súboja proti Trenčínu. „Sú zápasy, v ktorých sa k vám odrážajú puky a stojíte na správnych miestach. Toto bol jeden z nich. Ak by to išlo takto vždy, tak by som sa určite nesťažoval.“

Tréner Dan Ceman ocenil schopnosť mužstva nadviazať na vydarený výkon z Bratislavy.

„Základom bolo nedopustiť uspokojenie sa po Slovane a hrať opäť dobrý hokej. V Bratislave sme totiž hrali s veľkou energiou a po takom zápase sa niekedy stane, že príde poľavenie. Tomu sme sa našťastie vyhli a mali sme výborný začiatok. Naše oslabové hry boli v oboch zápasoch skvelé a to nám dodalo energiu. Veľmi nám pomohlo niekoľko využitých presiloviek a výborný bol opäť brankár Riečický. Potvrdil oprávnenosť nominácie do reprezentácie. Celkovo to bol veľmi dobrý tímový výkon,“ skonštatoval spokojným tónom kanadský kormidelník.

Svojho spoluhráča z bránky pochválil aj kanonier Jääskeläinen. „Riči nás podržal a hlavne v tretej tretine sme sa už snažili pomôcť aj my jemu. Bola by škoda, ak by napokon prišiel o nulu. Zaslúžili si ju.“

Spomínaný brankár Dominik Riečický zneškodnil všetkých 21 striel súpera spod Zobora a vychytal svoje prvé čisté konto sezóny.

„Získali sme tri body a sme teda spokojní. Teší ma samozrejme aj nula, ale podstatný je výsledok. Nitru sme dnes nepustili do ničoho. Potvrdili sme výborný výkon zo Slovana a som len rád, že sme sa dostali na víťaznú vlnu. Takto chceme pokračovať,“ vyslovil sa 30-ročný Košičan. Podobne ako spoluhráči, aj on označil za kľúčové ubránenie päťminútového oslabenia. „V početnej nevýhode sme bránili celkovo výborne. Bol to odraz kolektívneho výkonu. My sme pár svojich presiloviek využili, ale stále tam boli aj rezervy.“

Košičania vyhrali siedmy z posledných deviatich zápasov a v tabuľke neustále stúpajú. Ešte pred časom okupovali poslednú priečku, no po nedeli sa už dotiahli na úroveň šiesteho Popradu.

„Netreba robiť predčasné uzávery. Potrebujeme vyhrať ešte pár zápasov a posunúť sa v tabuľke vyššie. Z posledných deviatich stretnutí sme vyhrali tuším sedem a krivka formy je stúpajúca. To je podstatné,“ zamyslel sa Marek Bartánus, ktorého doplnil Joona Jääskeläinen. „Stále sa snažíme hrať rovnakú hru, ale teraz nám začali fungovať veci, ktoré predtým nevychádzali. Lepšie bránime, strieľame góly a dokážeme si pomôcť v presilovkách. To všetko sa podpísalo na zvýšenom sebavedomí a z toho plynú lepšie výsledky. Teraz v tom chceme pokračovať aj v Prešove. Máme im čo vracať a verím preto, že natiahneme víťaznú sériu.“