Víkendové dorastenecké zápasy v prospech Košíc

PRIDANÉ: 8.11.2018

Uplynulý víkend sa v Steel aréne odohral dorastenecký súboj Košíc proti Liptákom. Z 19-teho aj 20-teho kola nakoniec víťazne vyšli naši mladíci, ktorí sa pred krátkou pauzou usadili na druhej priečke. Na prvý Slovan so 63 bodmi im chýba jediný bod!

Sobotňajšie kolo Kaufland extraligy dorastu budilo dojem rozkúskovaného zápasu najmä kvôli viacerým vylúčeniam na našej strane. A aj keď počet striel v pomere 28:40 hovoril v prospech hostí, naši chlapci sa dokázali nakopnúť a po víťaznom skóre 4:2 si nakoniec odniesli 3 body. „S výhrou sme samozrejme spokojní, no na tých góloch sa dosť natrápime, určite by sme mali tie šance viac premieňať. Na tréningoch to trénujeme, niekedy to v zápase vyjde, niekedy nie, ale treba mať na to aj nejakú danosť a pilovať hlavne tú techniku,“ zhodnotil zápas asistent trénera Vladimír Svitek.

„Teší ma, že som strelil gól, no dnes tam tie pozičné chyby určite boli. Často sa o tom rozprávam s trénerom, počúvam jeho rady, ktoré mi dáva a snažím sa odstrániť to, čo robím zle. Mrzí ma hlavne to, že sme spadli na druhé miesto, keďže nám zápasy v Skalici nevyšli podľa predstáv. Z takýchto zápasov sa dá len poučiť. Pre nás je dôležité postúpiť do play-off a až tam sa ukáže, čo sa za tú sezónu nahralo,“ rozhovoril sa útočník košických mladíkov Samuel Sárossy.

V nedeľňajšom dueli sa v prvej tretine vytrápili obe mužstvá. Prvý gól, ktorý letel z Tvrdoňovej hokejky, sme videli až v 30-tej minúte. „Náš brankár nám dnes neskutočne pomohol, pretože v tej prvej tretine všetko vychytal. V šatni sme si čo to povedali a do druhej tretiny nás to nakoplo. Som rád, že som k výhre mohol prispieť aj ja,“ hovorí autor prvého gólu Miroslav Tvrdoň.

Víťazstvo našich však prišlo až po samostatných nájazdoch. „Tá hra sa nám tentoraz akosi nevydarila. Jasné, vyhrali sme, ale my chceme nielen vyhrávať, ale aj dobre hrať. Bohužiaľ máme za sebou veľa zápasov, na chlapcov dnes dopadla asi aj únava,“ hovorí Vladimír Svitek, na ktorého nadviazal aj Samuel Sárossy: „Tú únavu tam bolo cítiť aj včera. Veľa kôl sme v týchto dňoch predohrávali, no asi to bude aj tým, že nám z prvej formácie odišli viacerí hráči do juniorky - je to v tej hre potom dosť cítiť. Snažíme sa to ale uhrať, veď je nás tu dosť, sme dobrý kolektív, tak to chceme ťahať čo najvyššie, aj keď je to ťažšie.“

Zostava HC Košice (19. kolo): Eliaš – Veteška, Bartoš, Jacko, Zubek, Lorinc, Kmec, Ragan – Sárossy, Barger, Tvrdoň - Demek, Soľár, Kaža - Novota, Beluško, Šándor – Jurčo

Zostava HC Košice (20. kolo): Eliaš (Balogáč) - Veteška, Bartoš, Jacko, Zubek, Lorinc, Kmec, Ragan – Sárossy, Barger, Kaža – Tvrdoň, Soľár, Demek - Novota, Beluško, Šándor – Jurčo

Potiahnuť čo najvyššie to naši dorastenci opäť skúsia až 17. novembra, kedy na domácom ľade privítajú MŠK Púchov. Držme im všetci palce, aby sa opäť vyšplhali na čelo tabuľky!

HC KE Media Team (hal)