Víťazná bodka za rokom 2022, Slovák očakáva najkrajší silvestrovský darček

PRIDANÉ: 31.12.2022

Krajším spôsobom sme už rok 2022 ukončiť nemohli. Presvedčivé víťazstvo 5:1 na ľade východniarskeho rivala z Prešova vystavilo peknú bodku za kalendárnym rokom a pripravilo základ pre príjemné silvestrovské oslavy.

„Musíme byť spokojní. V niektorých momentoch sme mali trochu šťastia na odraz pukov, ale celkovo sme hrali dobre a tri body sme si zaslúžili,zdôraznil brankár Jaroslav Janus, ktorý zneškodnil 26 z 27 prešovských striel. Prekonať ho dokázali iba Joseph Campagna, ktorý využil v 38. minúte dvojnásobnú presilovku. „Zhodou okolností sme hrali proti Prešovu dvakrát oslabenie o dvoch hráčov a dvakrát sme inkasovali gól. Asi si to musíme naštudovať ešte trochu lepšie, ale ten gól nás mrzieť nemusí. Podstatné sú body do tabuľky.

Pod toto tvrdenie sa podpísal aj útočník Radoslav Tybor, ktorý zaznamenal pod Kalváriou dva góly.

„Góly vždy potešia, ale hlavné je, že pomohli k víťazstvu. Silvester sme chceli tráviť vo víťaznej nálade a tá teraz je,pousmial sa 33-ročný krídelník, ktorého potešila reakcia na predošlú domácu prehru so Spišskou Novou Vsou. „Myslím si, že ani proti Spišskej sme nehrali zlý zápas, ale tam sme mali veľmi zlý začiatok. Teraz to bolo presne naopak a rýchle góly nás dostali do pohody. Potom sa už hralo ľahšie a sú to pre nás dôležité body.

Naponáhlo mal po víťaznom súboji strelec prvého gólu Marek Slovák.

„Čakáme prírastok do rodiny a už sme po termíne. Bežím teda domov a uvidíme, kedy sa malá vypýta na svet. Či to stihne ešte tento rok, alebo sa zaradí medzi prvých občanov Slovenska roka 2023. Hlavné je, aby boli mamka i dievčatko zdravé,“ poklopal na drevo 34-ročný útočník.

Isté je, že tohtoročný Silvester nebude u Slovákovcov o bujarej zábave a ak sa aj šampanské dostane k slovu, tak to bude iba v rámci prípitku na zdravie dcérky. „Máme malého syna a teraz sme v očakávaní pôrodu. Musím byť teda v pohotovosti a pre nás to bude veľmi rušné a radostné. Namiesto ohňostrojov a šampanského však myslíme na iné veci.“

Rodinnú silvestrovskú atmosféru si užije aj Rado Tybor. „Našou prioritou je užiť si pekné chvíle s dvojročným synčekom a neplánujeme teda nič výnimočné.“

Spoločne s rodinou privíta rok 2023 i brankár Jaro Janus.

„Vyrážame na chatu na severe Slovenska a užijeme si pár pekných dní. Už 2. januára máme tréning a pôjde teda hlavne o relax s rodinkou,naznačil silvestrovské plány brankár, ktorý bude spomínať na odchádzajúci rok v dobrom. „Prešlo to veľmi rýchlo a ja stále tvrdím, že pokiaľ sme zdraví, tak je každý rok dobrý. V tomto smere si musím poklopať a do nového roku si želám opäť zdravíčko. Nech sa nám darí v súkromnom živote i v hokeji.

Svoje hodnotenie roka 2022 pridal na záver Radoslav Tybor. „Úvod sezóny sme nemali dobrý. Sťahovali sme sa medzi Crow arénou a posilňovňou v Steel aréne. Po návrate do domovského stánku sme vyhrali takmer všetky domáce zápasy a v tabuľke sme sa posunuli hore. Verím, že takto budeme pokračovať i v novom roku.

K želaniu veselých silvestrovských osláv a úspešného nového roka sa pripájame v mene celého klubu HC Košice. PF 2023!