Víťazný tucet proti Liptákom

PRIDANÉ: 22.2.2023

Tretie víťazstvo v rade, dvanáste proti Liptákom v sérii. Utorňajší triumf 4:0 potvrdil vzostup košickej formy i pozitívnu bilanciu proti súperovi spod Nízkych Tatier. Posledná prehra „oceliarov s MHK 32 sa totiž dátuje na 17. január 2020.

„Ja tieto série nesledujem, ale do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Mikuláš je naozaj nepríjemný súper bojujúci o záchranu. Sme teda radi, že sme opäť uspeli,“ skonštatoval pre presvedčivom víťazstve útočník Oliver Jokeľ. K triumfu o štyri góly prispel gólom v šestnástej minúte, svojim druhým v aktuálnej sezóne. „Snažíme sa hrať jednoducho a dávať to na obrancov. Skvelú prácu tam odviedol Marek Slovák, hodil to na bránku a už som to len dotlačil. Gól vždy poteší, obzvlášť keď ich toľko nestrieľam. Úlohou nášho útoku je však predovšetkým neinkasovať a pomáhať tímu energiou. V poslednom čase nám to celkom ide a snažíme sa tráviť veľa času v útočnom pásme.“

Okrem Olivera sa do listiny strelcov zapísali aj Denis Paršin, Patrik Rogoň a svoj druhý gól v druhom stretnutí v drese Košíc zaznamenal aj Hunter Fejes.

„Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Chceme sa udržať čo najvyššie pred play-off, oni hrajú o všetko. Prvá tretina bola preto oťukávacia, ale potom sme dali pár gólov a už to išlo. Výborne nás podržal i brankár Riečický,“ zdôraznil autor druhého gólu Patrik Rogoň.

Spomínaný „Riči“ absolvoval prvý súťažný zápas od 20. januára. Návrat do bránky si nemohol predstaviť krajšie, veď Liptákom zneškodnil všetkých 39 striel.

„Podržala ma tyčka a mal som aj trochu šťastia. Do tretej tretiny na nás nabehli a veľmi nám pomohol tretí gól. Potom sa to trochu upokojilo,“ pousmial sa Dominik, ktorý chytal tak, ako keby ani žiadnu hernú pauzu nemal. „Snažil som sa poctivo trénovať a tá prestávka mi možno aj trochu pomohla. Cítil som sa v pohode, ale všetci sme hrali dobre.“

Víťazstvom nad Liptovským Mikulášom tak označil za dielo kolektívu. „Bol to celkom ťažký zápas. Mikuláš hral za každého stavu a spomalil ho azda len tretí gól. Bol to super výkon celého tímu a samozrejme ma teší i nula. Vďaka však patrí všetkým chlapcom, sú to pre nás cenné body.“

Košickú šatňu potešili i výsledky tabuľkových rivalov. V 40. kole totiž prehrali Slovan i Zvolen a strata na druhú priečku je razom iba trojbodová.

„Stále je o čo hrať a tá strata je hrateľná. Podstatné je, že sa zlepšujú naše výkony a začali sme víťaziť. Opäť robíme správne veci, hráme jednoduchšie a chodíme do priestorov, ktoré sú nebezpečné. Takto musíme pokračovať,“ zamyslel sa Patrik Rogoň a Oliver Jokeľ dodal. „V prvom rade ide o to, aby sme hrali dobrý hokej a mali zápasy pod kontrolou. Potom budeme víťaziť. Do konca sezóny ostáva ešte pár zápasov a jeden máme k dobru. Stále sa teda môžeme posunúť ešte aj vyššie.“