Vyrovnaný zápas rozhodla nevydarená dvojminútovka

PRIDANÉ: 7.4.2024

Zo Spiš arény sa vraciame bez víťazstva, no semifinálová séria s krajským rivalom zďaleka nekončí. Po tesnej prehre 4:5 po predĺžení prehrali naši chlapci v druhom súboji výsledkovo hladko 0:4, no také jednoznačné to rozhodne nebolo. Ako kľúčová sa ukázala 88-sekundová pasáž v úvode druhej tretiny, počas ktorej strelili „rysy“ zásluhou Archambaulta a Kerbashiana dva góly.

„Urobili sme pár zmien a v prvej tretine to bolo 50-50. V porovnaní s prvým zápasom sme sa držali viac na puku a v tomto nám pomohol aj návrat Coopera Zecha do zostavy,“ pustil sa do hodnotenia sobotného stretnutia tréner Dan Ceman. „Väčšinu zápasu sme hrali dobre, ale doplatili sme tam dvojminútový kolaps. V druhej tretine sme tam v tejto mimoriadne hlučnej a výbornej atmosfére stratili svoj koncept a dostali sme dva góly. Domáca výhoda je domáca výhoda a Spišiaci čerpali energiu z hľadiska. Tá chvíľková strata koncentrácie nás stála zápas.“

Aj podľa útočníka Mareka Bartánusa rozhodlo pár momentov skombinovaných s neschopnosťou premeniť vypracované šance.

„Opäť sme čakali vyrovnaný zápas a chceli sme zlepšiť niektoré veci. To sa nám aj podarilo, ale po vyrovnanej prvej tretine sme dostali dva rýchle góly. To spôsobilo menšiu paniku. V tretej tretine sme mali nejaké šance, ale nedali sme góly a potom sme to už úplne otvorili,“ analyzoval zápas 37-ročný útočník, podľa ktorého zohrala svoju rolu aj atmosféra vo vypredanej hale. „Doma ich hnali diváci, ale aj my sme tu mali veľmi veľa fanúšikov a boli skvelí. Mrzí nás, že súper potvrdil domáce prostredie, ale teraz chceme predviesť to isté v našej hale. Hlavne potrebujeme vyhrať tretí zápas a nič iné ani v hlavách nemáme.“

Šesťnásobný majster Slovenska zažil počas svojej kariéry podobne vyvíjajúcich sa play-off sérií veľa. Veľmi dobre teda vie, že postup do finále je stále reálny. Obzvlášť, ak tímom s výhodou domáceho ľadu budú teraz Košice.

„Stretli sa dve vyrovnané a ofenzívne kvalitné mužstvá. V prvom zápase bolo gólov veľa a bohužiaľ sme prehrali v predĺžení. V druhom sme sa strelecky nepresadili, ale chceme sa z toho poučiť a zvládnuť tretí zápas. Určite potrebujeme viac znepríjemniť výhľad Melicherčíkovi a ísť si po dorážky. A nesmieme strácať puky, z ktorých potom vyrážajú do protiútokov. Na takéto chyby totiž čakajú a tak strelili aj prvý gól,“ upozornil Bartánus.

Podľa trénera Dana Cemana je najväčším problémom tímu „oceliarov“ skutočnosť, že góly strieľa iba jeden útok.

„Potrebujeme, aby zabrali aj ďalšie formácie, pretože nám očividne chýbajú góly. Nepanikárime a pripravíme sa tak, aby sme to zvládli doma. Oni vo svojej hale svoju úlohu zvládli, teraz je rad na nás. Musíme byť ešte viac na puku a hlavne potrebujeme zlepšiť efektivitu premieňania šancí,“ naznačil recept na vyrovnanie série kanadský kormidelník.

Tretí a štvrtý duel semifinálovej série sú na programe v utorok a v stredu v Steel aréne.