Zajtra opäť proti Novým Zámkom

PRIDANÉ: 24.2.2022

V piatok 25. februára o 18:00 sa naši Oceliari predstavia vrámci 41. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov. Po včerajšom stretnutí, kde sme prehrali 2:5 máme možnosť na nápravu a vziať si zo západného Slovenska 3 body naspäť.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022

8. kolo HC Košice – HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Klhůfek (Romančík, Pereskokov), 7. Klhůfek (Parshin, Chovan), 31. Cibák (Pereskokov, McPherson), 33. Slovák (Saucerman, McPherson)

30. kolo HC Nové Zámky – HC Košice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Šiška (Bull, Jackson), 31. Šiška (Jackson), 33. Jackson (Langkow), 58. Ahlholm – 26. Cibák (Deyl, Slovák), 43. Pereskokov (Slovák, Parshin)

19. kolo HC Košice – HC Nové Zámky 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 31. Slovák (McPherson, Novota), 42. Saucerman (Chovan, Klhůfek) – 1. Šiška, 25. Langkow (Kozák, Šiška), 26. Mišiak (Ondrušek, Bull), 46. Šiška (Langkow, Jackson), 59. Jackson (Afanasyev)

NOVÉ ZÁMKY S DÔLEŽITÝM VÍŤAZSTVOM V KOŠICIACH

Vo včerajšom zápase sa najviac zaskvel najproduktívnejší Slovák v tíme a druhý najproduktívnejší hráč mužstva Juraj Šiška. V prvej tretine dal po 26 sekundách prvý gól a v tretej tretine počas presilovej hry zvyšoval na 4:2 z pohľadu hostí. Svoj druhý gól v sezóne pridal 17 ročný talentovaný mladík Martin Mišiak. Skóre zápasu uzavrel najproduktívnejší hráč tímu Robert Jackson.

Juraj Šiška pre hockeyslovakia.sk: „Ten moment počas prvého striedania som dostal na podnose a našťastie som ho využil. Tím na to potom nadviazal a myslím si, že sme predviedli veľmi dobrý výkon. Vyšli nám nejaké presilovky, ubránili sme oslabenia a pri rovnovážnom stave sme si to postrážili. Takúto výhru u silného súpera sme potrebovali. Verím, že nám dodá psychické sily do zvyšnej časti základnej časti. Pozeráme sa vždy iba na ten najbližší zápas a živíme svoju šancu. Mentálne sme nastavení tak, že to zvládneme a budeme hrať predkolo play-off. Vyhrali sme v Košiciach a teraz ich chceme zdolať aj doma. Nebude to ľahké, ale v nohách budú mať dlhú cestu a chceme to využiť.“

POSLEDNÝCH 5 ZÁPASOV HC NOVÉ ZÁMKY

23.02.2022 HC Košice vs HC Nové Zámky 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

20.02.2022 HK DUKLA Trenčín vs HC Nové Zámky 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

18.02.2022 HC Nové Zámky vs HK Spišská Nová Ves 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

15.02.2022 HC Nové Zámky vs HK Poprad 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

13.02.2022 MHk 32 Liptovský Mikuláš vs HC Nové Zámky 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Zostava HC Nové Zámky z posledného zápasu proti Košiciam:

Bakala – Bull, Hatala, L.Kozák, Knižka, Holenda, M.Roman, Tóth, B.Ligas – Jackson, Šiška, Afanasjev – Klempa, Langkow, Števuliak – Ahlholm, Barto, Šišovský – Ondrušek, Fetkovič, Mišiak

KOŠICIAM ZÁPAS NEVYŠIEL

Našim Oceliarom včerajší zápas nevyšiel na začiatku tretej tretiny sme mali ešte nádej na priaznivý výsledok, keď sme prehrávali iba o gól. V polovici zápasu pridal 6000. gól Košíc Marek Slovák a na začiatku poslednej časti znižoval Colton Saucerman. Bol to pre neho siedmy gól v sezóne a potvrdil tak pozíciu najproduktívnejšieho obrancu v tíme.