Základnú časť ukončíme v Banskej Bystrici

PRIDANÉ: 4.3.2023

Záver základnej časti je tu a pred nami je posledné kolo Tipos extraligy. Naši Oceliari odohrajú záverečný zápase v nedeľu 5. marca o 17:00 na ľade HC 05 Banská Bystrica. S tímom spod Urpína máme pozitívnu bilanciu, keď sme vyhrali dva z troch zápasov.

Baranov pred koncom prestupového obdobia posilnili dvaja zámorskí obrancovia Dominic Cormier a Jake Ryczek. Kanaďan Cormier prišiel z tímu ECHL - Reading Royals. Počas sezóny získal 18 bodov za sedem gólov a 11 asistencií. Američan Ryczek naposledy pôsobil v tíme AHL – Springfield Thunderbirds, kde odohral tri zápasy, v ktorých získal jeden bod. Sezónu začal taktiež v ECHL, kde v 19 zápasoch získal 7 bodov za dva góly a päť asistencií.

Produktivitu v Banskej Bystrici ovládajú hráči spoza Atlantiku. Najproduktívnejším je Branden Troock, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom tímu. V 43 zápasoch zaznamenal 42 bodov za 28 gólov a 14 asistencií. Len o bod menej má najlepší nahrávač Kristoff Kontos. V doterajšom priebehu strelil 16 gólov a pripísal si k nim 25 asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára bývalý hráč Košíc Patrick Watling.

Posledný zápas:

Banská Bystrica sa naposledy predstavila v Poprade, kde zvíťazila 4:2. Gólovo sa presadili Kristoff Kontos, v oslabení dal gól Andrej Bíreš, rolu najproduktívnejšieho strelca potvrdil Branden Troock a skóre stretnutia uzavrel obranca Patrik Bačik.

Zostava HC 05 Banská Bystrica z posledného zápasu proti Popradu:

Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Cormier, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Šoltés, Tamáši, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Gabor, Urbánek, Kabáč

Postavenie v tabuľke:

Barani sa pred posledným kolom základnej časti nachádzajú so 79 bodmi na štvrtom mieste. Pred piatou Spišskou Novou Vsou majú náskok troch bodov.

Vzájomné zápasy:

HC ´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Výhonský (Sojka, Gabor), 15. Bačik (Kabáč, Kontos), 27. Kontos (Kabáč, Pavlin), 35. Sojka (Luža, Gabor), 58. Kontos (Urbánek, Gašpar) – 13. Chovan (Bartánus, Watling), 16. Campbell (Leskinen, Southorn), 28. Bartánus (Chovan, Olsson), 37. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 46. Southorn (Jääskeläinen), 47. Campbell (Watling, Šedivý)

HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly a asistencie: 20. Jääskeläien (Leskinen, Southorn), 23. Leskinen (Chovan, Southorn), 29. Romančík (Chovan), 31. Campbell (Šedivý), 49. Jääskeläinen (Paršin, Deyl), 54. Rogoň (Romančík, Ferenc) - 59. Holenda (Frídel)

HC Košice – HC ´05 Banská Bystrica 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 30. Pollock (Jääskeläinen, Chovan) – 27. Bačik (Gašpar, Bíreš), 62. Tamáši (Bačik, Šoltés)

Košickí hokejisti si pripísal ďalšie víťazstvo a v Steel Aréne opäť neinkasovali. Spišskú Novú Ves sme zdolali 3:0 a Jaroslav Janus si pripísal tretie čisté konto v sezóne. Gólovo sa presadili kapitán Michal Chovan, ktorý strelil gól hneď vo svojom prvom zápase po zranení, piatym gólom v sezóne Matúš Havrila a skóre stretnutia uzavrel Marek Bartánus.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Janus - Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Romančík, Southorn, A. Bartoš - Jääskeläinen, Slovák, Rogoň - Bartánus, Chovan, Fejes - Lamper, Linet, Paršin - Leskinen, Hovorka, Havrila

Postavenie v tabuľke:

Pred posledným kolom máme na konte 93 bodov rovnako  ako prvý Slovan Bratislava, ktorý má lepšie skóre. Zápas v Banskej Bystrici rozhodne o tom, či po základnej časti skončíme na prvom alebo druhom mieste.

Zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách Tipsport TV.

Košice do toho!