Zastavíme víťazné ťaženie „koňarov"?

PRIDANÉ: 19.11.2021

Dnes o 18:30 sa „oceliari" po vyše dvoch desaťročiach v rámci najvyššej súťaže opäť predstavia na ľade Prešova. Tradičné derby dvoch geograficky blízkych miest napíše v Tipos extralige už svoju druhú kapitolu a my veríme, že aj tentokrát budú „oranžovo-čierni" úspešnejší.

Prvýkrát v sezóne 2021/2022 proti sebe tieto mužstvá nastúpili začiatkom októbra a v Steel Aréne sme sa po tesnej výhre pomerom 2:1 radovali my. Bol to nesmierne bojovný zápas, hráči si nič nedrovali a vychádzalo sa zo zabezpečenej defenzívy. Podobné atribúty by mala mať aj dnešná odveta. Dopomôcť by tomu mali takisto brankári oboch tímov. Na strane Prešovčanov hviezdny Nikita Bespalov a na tej našej Andrej Košarišťan, resp. Dominik Riečický.

Rivalita medzi „koňarmi" a „vraňarmi" je dlhodobo veľmi dobre známa a konečne sa oživila aj na hokejovej scéne. Dnešnému duelu však dodá ešte väčší náboj to, že pôjde o súboj tabuľkových susedov. Zatiaľ čo my sa so ziskom 29 bodov nachádzame na piatej priečke tabuľky, celok z tretieho najväčšieho slovenského mesta okupuje šieste miesto a v prípade výhry v riadnom hracom čase by sa nám mohol priblížiť už len na rozdiel troch bodov. Tomu nepochybne naši chlapci chcú zabrániť, a naopak sa pokúsia dotiahnuť na aktuálneho lídra spod Zobora.

Ako sme už naznačovali, jednoduché stretnutie to nebude. Navyše Prešov sa po úvodných nevýrazných výkonoch poriadne vyburcoval, momentálne ťahá šesťzápasovú víťaznú sériu a má najlepšiu formu z celej ligy. Túto šnúru sa my dnes pokúsime pretrhnúť a v prípade splnenia tohto cieľa by sme si znova vylepšili našu nepriaznivú bilanciu na vonkajších štadiónoch, tak verme, že sa to podarí!

Košice do toho!