Zmeny v zostave Košíc

PRIDANÉ: 12.12.2022

Vedenie Oceliarov sa dohodlo na ukončení spolupráce s Collinom Campbellom. Na jeho miesto prichádza Kanaďan Brett Pollock.

HC Košice: „Urobili sme všetko preto, aby sme Colina v Košiciach udržali. Dostal však životnú ponuku z KHL a my mu nebudeme stáť v ceste. Pre klub sme vyjednali v rámci možností najlepšie možné východisko. Mrzí nás, že Colin sezónu v Košiciach nedokončí, avšak v klube chceme hráčov, ktorí za Košice hrať chcú. Počas vyjednávaní sa nám však podarilo rýchlo nájsť priamu náhradu.“

Ňou by mal byť 26-ročný Kanaďan Brett Pollock, ktorý do Košíc prichádza z tímu KHL Kunlun Red Star. Pollock bol v roku 2014 draftovaný Dallasom Stars a svoje prvé sezóny odohral v zámorských súťažiach AHL, ECHL a WHL, v ktorej získal v roku 2014 titul v drese Edmontonu Oil Kings. Po zastávkach v nemeckej a švédskej najvyššej súťaž sa cez KHL dostáva na Slovensko.

HC Košice: „Brettov príchod je reakciou na situáciu okolo Campbella, ktorá trvala už dlhšie. Veríme, že nám zapadne ako do kabíny, tak aj do celkovej skladby mužstva a sme presvedčení, že bude posilou. Brett sa k tímu pripojí v priebehu tohto týždňa.“

Profil hráča na Elite Prospects >>

Foto: icetigers.de