Zvíťazíme nad úradujúcim majstrom aj druhýkrát v sezóne?

PRIDANÉ: 3.12.2021

Dnes o 18:00 našich chlapcov čaká druhý z troch domácich duelov v prvom decembrovom týždni. Po Trenčíne, s ktorým sme si poradili v pomere 4:1, tentokrát privítame stredoslovákov zo Zvolena a pokúsime sa pokračovať vo víťaznom ťažení.

Proti "rytierom" sme v aktuálnom ročníku Tipos extraligy už odohrali jeden zápas, a to ešte koncom októbra, keď sme im v Steel Aréne nedali šancu a po výhre 6:2 sme si do tabuľky pripísali tri body. Kľúčom úspechu bol vtedy najmä výkon brankára Dominika Riečického a efektivita našich útočníkov. Dnes sa podľa všetkého budeme spoliehať na kvality Andreja Košarišťana, avšak veríme, že nadviaže na skvelú formu, ktorú ukázal v stredajšom súboji proti "vojakom".

Zvolenčania sa momentálne po 21 odohraných stretnutiach nachádzajú v Tipos extralige na druhom mieste so 42 bodmi, zatiaľ čo my s 32 bodmi okupujeme piatu priečku, no netreba zabúdať, že máme tri zápasy k dobru, a tak v prípade dnešnej výhry ich budeme mať na dostrel. Pozor si musíme dať najmä v defenzíve, pretože "bryndziari" majú druhý najlepší útok v súťaži a využívanie presilových hier majú na úrovni viac ako 21%. Na druhej strane treba dodať, že "oceliari" sa môžu pochváliť fantastickou bilanciou v oslabeniach, keď sú v tomto smere na samotnom vrchole spomedzi všetkých tímov. 

Naši útočníci si tentokrát budú musieť poradiť s Robinom Rahmom. Ten ako jediný strážca "svätyne" odchytal v doterajšom priebehu každé jedno stretnutie a je jeden z hlavných dôvodov, prečo sú Zvolenčania v tabuľke tak vysoko, i keď nedávno inkasoval z hokejky Tomáša Starostu gól až od červenej čiary, prepasírovať puk za jeho chrbát bude neľahká úloha. Svedčia o tom aj čísla. Úspešnosť jeho zákrokov je slušných 91,41%. 

"Oceliarov" teda čaká veľmi náročný duel s popredným tímom, ktorého výsledok po záverečnej siréne sa dá len veľmi ťažko predpovedať, ale my veríme, že si pripíšu dôležité druhé víťazstvo v sérii a opäť sa priblížia čelu tabuľky.

Košice do toho!

GALÉRIA