Dávid Mudrák končí svoju pôsobnosť v Košiciach

PRIDANÉ: 7.1.2021

Po skončení majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov sa mladí hokejisti vrátili do svojich klubov. V tom košickom už po vzájomnej dohode nebude pokračovať 19-ročný obranca Dávid Mudrák.

Vysvetlenie nám poskytol športový riaditeľ a hlavný tréner košického A-mužstva Jan Šťastný. „Dávidov agent mi volal s tým, že by sa k nám chcel vrátiť, pretože v Amerike už v tejto sezóne pokračovať nebude. Podmienkou však bolo, aby sme ho zaradili medzi prvých šesť bekov. To však, žiaľ, nie je možné, ja nemôžem stálu pozíciu sľúbiť nikomu. Obzvlášť nie v aktuálnej situácii, keď sme počítali s operáciou Radka Deyla, no ten sa rozhodol nám naďalej pomáhať. Angažovali sme aj Martina Nemčíka a máme aj svojich troch odchovancov — Jakuba Cibáka, Christiána Michalčina a Miroslava Novotu. Práve Novota je s Mudrákom rovnaký ročník, ale je to náš hráč, s ktorým máme podpísaný dlhodobý kontrakt a môžeme s ním počítať aj naďalej. Vyhodnotili sme to teda tak, že Dávidovi umožníme pokračovať v inom  klube. Keby existovala možnosť, že Dávid bude u nás pôsobiť aj v ďalšej sezóne určite by sme ho chceli mať v našom tíme..” Talentovaný obranca tak bude po novom obliekať dres iného klubu. „Jeho agent mi povedal, že má pre neho tím, ktorý mu stálu pozíciu dokáže sľúbiť. Zo športového a logického hľadiska je lepšie, aby niekde hrával, preto sme mu v prestupe vôbec nebránili. Pre nás je v tejto chvíli prioritou zapájať našich odchovancov a myslieť na budúcnosť,” vysvetľuje tréner Šťastný.

Dávid Mudrák odohral v rozbehnutej sezóne za Košice dokopy sedem zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal dve asistencie. Dávidovi ďakujeme za odvedené služby a prajeme mu veľa šťastia v jeho ďalšej hokejovej kariére!