Brankári si rozdelili nulu, z Humenného pod Alpy v pozitívnej nálade

PRIDANÉ: 26.8.2023

Piatkový prípravný zápas v Humennom slúžil našim hokejistom ako generálka pred štartom Ligy majstrov vo švajčiarskom Bieli. Z pohľadu výsledku dopadol na výbornú, veď zverenci Dana Cemana neinkasovali a zvíťazili 2:0. O čisté konto sa podelili obaja brankári, keď prvú polovicu stretnutia odchytal Jaroslav Janus a v 31. minúte prenechal miesto v bránkovisku Dominikovi Riečickému.

„Na ľade to vyzeralo inak, ako na svetelnej tabuli,“ upozornil J. Janus. „Vyhrali sme síce 2-0, ale Humenné malo dostatok šancí na vyrovnanie. Keď sa dostali pred našu bránku, tak boli nebezpeční. Miestami sme to ustáli aj zásluhou šťastia, ale súperov takto do dobrých príležitostí púšťať nesmieme. Zbytočne si to môžeme skomplikovať. Musím vyzdvihnúť aj vynikajúci výkon domáceho brankára Kozla, ale celkovo platí, že pre mňa i Ričiho to bol ťažký zápas.“

Bezchybné výkony oboch brankárov predstavujú pred štartom CHL výborný signál a dodávajú sebavedomie celému tímu. „S tým sme aj do Humenného išli. Chceli sme vyhrať a napraviť si chuť po Tatranskom pohári. Boli tam aj chyby, ale tie si rozoberieme a poučíme sa.“

V rámci prípravy sme sa stretli s Levmi od Laborca už druhýkrát a užitočnosť týchto meraní síl podčiarkuje aj fakt, že práve Humenné bude košickým súperom v úvodnom kole novej extraligovej sezóny.

„Bude to veľmi nepríjemný nováčik. V oboch našich zápasoch ukázali bojovnosť i kvalitu. Nehrá sa proti nim jednoducho a som preto rád, že sme to v oboch prípadoch výsledkovo zvládli,“ poznamenal Janus.

Bezprostredne po triumfe na Hornom Zemplíne sa pozornosť tímu HC preorientovala na blížiaci sa vrchol letného obdobia. Tím Oceliarov naberie už v stredu smer Švajčiarsko a v krajine pod Alpami zabojuje o prvé body do tabuľky.

„Čaká nás krátky oddych a pár tréningov. Od pondelka sa už sústredíme iba na Ligu majstrov a zápas v Bieli. Favoritom nebudeme, ale máme kvalitný tím a som presvedčený o tom, že môžeme uhrať dobré výsledky,“ vyslovil pevnú vieru 33-ročný rodák z Jarovníc. „Bude to každopádne úplne iný hokej. Čakajú nás top tímy a uspieť môžeme len vtedy, keď budeme do bodky plniť pokyny trénerov.“

Kľúčom k úspechu v CHL bude čistá hra. Vedenie Ligy majstrov totiž prijalo tri dôležité zmeny týkajúce sa početných výhod.

Prvou zmenou je, že ak tím v oslabení inkasuje, vylúčený hráč zostane na trestnej lavici až do vypršania trestu. Druhou, veľmi podobnou, je, že dvojminútový trest pre hráča sa nezruší ani v prípade, ak tím dostane gól pri avizovanom vylúčení. Opačne s doterajším stavom sa bude postupovať aj v prípade, ak tím skóruje v oslabení. V takom prípade dvojminútový trest pre jeho hráča skončí.

„Presné znenie zmien pravidiel si ešte povieme, ale je jasné, že vylúčenia budú bolieť viac ako doteraz. Musíme si na to dať pozor,“ upozornil na záver Jaroslav Janus.

Dodajme, že prvý zápas v Bieli odohráme 31. augusta o 19.45 hod.