Brian Ihnačák: Podmienky v Košiciach sú naozaj výborné.

PRIDANÉ: 21.3.2022

V nedávnom rozhovore sa nám k podmienkam v tíme vyjadril Brian Ihnačák. Hokejista s pestrým zázemím a bohatými skúsenosťami nám priblížil jeho vnímanie hokeja pod hlavičkou nášho klubu. O tom, ako porovnal podmienky v Košiciach s inými klubmi a ligami, ako vníma kvalitu našej ligy či ako sa mu páči v metropole východu si môžete prečítať v článku nižšie.

Brian patrí medzi najskúsenejších lídrov nášho tímu. Počas kariéry si zahral v zámorí, Česku, Taliansku, Švédsku aj Nórsku. Pôsobil tiež v Banskej Bystrici. Košický forward je typom hráča, ktorý rád rozdáva skúsenosti, no nebojí sa byť prispôsobivý. Do Košíc prišiel začiatkom februára. Odvtedy v našom drese odohral 16 zápasov, v ktorých si pripísal 12 bodov za 4 góly a 8 asistencií. Ako relatívne čerstvého hráča v našom kádri sme mu položili niekoľko otázok, ktorými definoval situáciu v klube, ktorá sa netýka iba hokejových záležitostí.

Po skončení pôsobenia v Banskej Bystrici Brian najprv pauzoval, no potom sa rozhodol, že príjme ponuku Oceliarov: „Vedel som, že tím má obrovský potenciál. Najprv sa to nevyvíjalo tak, ako sme chceli. Potom sme však nabrali správny smer a svojím prístupom som chcel dopomôcť k tomu, aby sme napredovali.“ Rozhodovanie, či príjme ponuku nebolo dlhé a  akceptoval ju s tým, že v Košiciach má jasný cieľ: „Chcem pomôcť košickému hokeju a vyhrať titul.“

Po vyše mesiaci a pol sa už Brian udomácnil a v klube si našiel svoje miesto. Ako sám hovorí, v tíme sa cíti dobre a môže sa sústrediť iba na hokej: „V klube som veľmi spokojný. Podmienky sú tu  fakt výborné, porovnal by som ich s veľkými klubmi v Česku, ako napríklad Sparta a Pardubice. Na Slovensku je málo klubov, ktoré sa aspoň približujú tomu, čo je tu v Košiciach. Je tu všetko, čo hráč potrebuje. Je to prispôsobené tomu, aby sa hráči mohli sústrediť iba na hokej a podávať čo najlepšie výkony. Samozrejme, keď sa vyhráva, tak je vyššia spokojnosť.“ Minulý týždeň po zápase vo Zvolene tím absolvoval teambuilding v Tatrách, kde si hráči mohli po náročnej sezóne oddýchnuť a nabrať nové sily na najdôležitejšiu časť sezóny: „Teambuilding vo Vysokých Tatrách sme si všetci užili. Vytvorili sme dobrú partiu, ktorá to môže dotiahnuť ďaleko. Kolektív v Košiciach je výborný.“

Košice patria k destinácii, ktorá sa turistom páči a radi sa do nej vracajú. Zaujali aj Briana a spočiatku bol z mesta prekvapený: „Mesto je naozaj krásne. Väčšie ako som očakával pred príchodom, ocenil najmä historické centrum, „páči sa mi architektúra na Hlavnej ulici a zaujímavá história tohto mesta.“ Pozitívne hodnotí aj reštaurácie: „Dajú sa tu nájsť aj naozaj dobré reštaurácie. Vo všetkých, ktoré som doposiaľ navštívil mi chutilo a s jedlom som bol spokojný.“

Špecifickú príchuť majú pre neho hlavne zápasy proti Banskej Bystrici. Proti Baranom odohral v sezóne 1 zápas, v ktorom si nepripísal žiaden bod: „Samozrejme tieto zápasy vždy pre mňa budú špeciálne, Strávil som tam krásne 3 sezóny, narodilo sa mi tam dieťa. Na Bystricu mám teda pekné spomienky.“

Brian bude aj v zápasoch play-off patriť medzi útočné opory. V prvom štvrťfinálovom stretnutí by sa mal predstaviť už 23. marca na ľade Michaloviec. Domáce zápasy odohráme v nedeľu 27. marca a v pondelok 28. marca [vstupenky]