Budapešť sme zdolali v predĺžení, prinášame pozápasové vyjadrenia Košičanov

PRIDANÉ: 2.11.2019

Po trojbodovom víťazstve vo Zvolene sa naši hráči chceli predviesť aj pred košickými fanúšikmi a potešiť ich výhrou v základnom hracom čase.  Na domácom ľade v Steel aréne nastúpili proti 11. tímu tabuľky MAC Újbuda. Hokejisti maďarského tímu však pricestovali do metropoly východu s jasným cieľom ozbíjať domácich o cenné body. Skóre otvorili hostia, východniari sa ale pred koncom úvodnej tretiny snažili vyrovnať, čo sa im 23 sekúnd pred koncom tretiny aj podarilo, keď bol úspešným strelcom Branislav Rapáč. V druhej tretine po vylúčení Václava Čížeka šiel súper opäť do vedenia. Naši hráči sa však doťahovali a po zložení zlatej prilby sa presadil dvojgólový Chovan. Po góle hostí sa ale do šatne odchádzalo za nerozhodného stavu 3:3. V záverečnej časti sa vedenia prvýkrát ujali Oceliari, keď košické tribúny rozjasal útočník Juraj Milý. Gólové hody sa však stále neskončili. Víťazstvo v predĺžení zabezpečil Martin Belluš.

Jakub Suja: „Nevnímali sme, že sme s nimi na začiatku sezóny prehrali o štyri góly, vedeli sme, že hrajú rýchly hokej, akoby im o nič nešlo,  takže aj preto dávajú veľa gólov. Chceli sme vyhrať v riadnom hracom čase, nepodarilo sa, sme ale šťastní aj za dva body. Samozrejme, bolo dôležité, že sa nám podarilo stále dorovnať skóre. Musíme pokračovať v našej hre, dodržiavať 60 minút, a keď to budeme robiť, budeme úspešní v zápasoch. Hlavne doma chceme zabrať stále naplno a potešiť divákov, momentálne sa to nepodarilo, ale ako hovorím, keď budeme koncentrovaní a plniť pokyny, budeme úspešní aj doma.“

Michal Chovan: „Chceme vyhrať každý jeden zápas, ale Budapešť je nevyspytateľná, aj oni hrajú dobrý hokej, majú tam kvalitných hráčov. Dnes sme vďační za bod navyše a za výhru v predlžení. Keď sa prehráva, vždy je dobré dostať sa späť do zápasu. Bol to vyrovnaný zápas, aj oni hrali dobre. Mali trošku viac zo zápasu, boli uvoľnenejší ako my, boli sme takí rozlietaní, menej sme korčuľovali, oni hrali trošku uvoľnenejšie, my v domácom prostredí troška tlačíme na pílu, prepadávame, potom dostávame góly z nebezpečných protiútokov. Vždy, keď chýbajú na ľade hráči, hlavne tí kľúčoví, je to na ľade cítiť, ale preto sme tu my, aby sme zabojovali aj za nich – o to viac musíme hrať kolektívnejšie. Som rád za dva góly aj asistenciu, ale určite to dnes nebolo o zlatej prilbe.“

Branislav Rapáč: „Chceli sme vyhrať, bohužiaľ, doma nehráme tak dobre ako vonku, neviem čím to je. Musíme na to prísť, prečo nevieme do domáceho zápasu preniesť výkony zo súperových ihrísk, musíme vyhrať hlavne v nedeľu a počas reprezentačnej prestávky niečo zmeniť, aby sme doma predvádzali také výkony, ako vonku. Každé mužstvo tu hrá taký trpezlivý hokej, my sa s tým zatiaľ nedokážeme vyrovnať, viac nám vyhovuje hrať vonku. Budapešť sme púšťali do protiútokov a z toho padli nejaké góly, je smutné, že v domácich zápasoch nevieme potešiť fanúšikov, potom počujeme piskot z tribún a to sa nikomu nehrá dobre. Každú stratu je cítiť, ale na to sa vôbec nemôžeme vyhovárať, máme tu kvalitných hráčov a mladí chlapci, ktorí hrajú teraz namiesto nich, sa chopili šance veľmi dobre.“

Juraj Milý: „Budapešť bola síce jedenásta v tabuľke, ale stále hrá dobre. Sme radi aj za to, že sme vybojovali dva body. Gól do šatne síce potešil, ale vývoj zápasu výrazne nezmenil vzhľadom na priebeh druhej tretiny, v ktorej sme skóre stále doťahovali. To by sa stávať nemalo, doma musíme tempo diktovať my. Stále chceme potešiť divákov, verím, že sa tak stane aj pred prestávkou. Čo sa týka môjho gólu, mám pocit, že mi pri tom pomohlo zlé striedanie hostí a skvelá asistencia od Dávida Ružičku. Keďže brankára Halásza poznám z jeho predchádzajúceho pôsobenia v Košiciach, vedel som, čo naňho platí a blafákom som si ho položil.“

Václav Čížek: „Myslím, že v tejto lige už jednoduchý zápas nebude a potvrdila to aj Budapešť. Stále hrajú pre súpera nepríjemný hokej, majú nižších hráčov, ktorí sa nám obrancom ťažko bránia. Každopádne sme radi, že sme vyhrali. Presný zásah tesne pred koncom prvej tretiny nám trochu pomohol. Musíme však nahradiť absenciu našich produktívnych útočníkov bojovnosťou a kvalitou, ktorou nepochybne disponujeme.“

Oliver Jokeľ: „Súperovi sme chceli prehru z prvého vzájomného zápasu vrátiť. Stretnutie sa nevyvíjalo podľa našich predstáv, nasledovalo predĺženie a za extra bod sme radi. Myslím, že gól na 1:1 bol veľmi dôležitý a pozitívne zapôsobil na náš výkon. Aj keď nám vypadli hráči z prvých formácií, sme tu preto, aby sme ich zastúpili a hrali na sto percent. Dnešné víťazstvo sme dosiahli tímovým výkonom.“

Zápas hodnotí tréner HC Košice

Peter Draisaitl, hlavný tréner: „Z našej strany sú to dnes vzácne a ťažko vydreté dva body. Vôbec sme nemali zápas pod kontrolou a viac sme doháňali ako viedli. Boli sme však schopní vrátiť sa do zápasu až trikrát, čo si ja osobne vážim, a aj za dva body si chalani zaslúžia pochvalu, pretože našli cestu vyhrať zápas, ktorý bol pre nás veľmi ťažký.“

Hokejisti HC Košice ostávajú po včerajšom víťazstve na tretej priečke tabuľky so šesťbodovou stratou na prvý Slovan Bratislava. Veríme, že chlapci na bojovný výkon nadviažu aj v nedeľu v domácom zápase proti Nitre. Úvodné buly sa v Steel aréne vhodí už o 15:30.

HC KE Media Team

Foto Dávid Židik

GALÉRIA