Cenný triumf na ľade lídra, Janus vyzdvihol defenzívu

PRIDANÉ: 20.1.2024

Gólovo skromný, no hokejovo veľmi zodpovedný a kvalitný zápas ponúkol šláger 37. kola v Spišskej Novej Vsi. Naši oceliari v ňom potvrdili vzostup formy a víťazstvom 2:1 po samostatných nájazdoch prikovali na víťaznú reťaz štvrté ohnivko.

„Hrali sme fakt dobre. Pomohol nám prvý gól a inkasovali sme až v tretej tretine. Bol to trochu smolný gól, ale celkovo sme boli lepším tímom a výborne sme odohrali oslabové hry. Nájazdy sú lotériou a teší ma, že sme ich zvládli. Naposledy sme tu totiž v nich prehrali,“ pripomenul košický brankár prehru zo štefanského kola. Z pohľadu výkonu tímu vyzdvihol Jaroslav Janus predovšetkým defenzívnu robotu. „Teraz hráme dobre vzadu a my brankári sa snažíme pomôcť tímu tak, ako vždy. Chlapci nám pomáhajú dobrou pozičnou hrou a blokovaním striel. S týmto som veľmi spokojný a ak budeme pokračovať takto, tak budú výhry pribúdať.“

Košičania sa po utrápenom decembri dostávajú do optimálnej formy a aktuálne ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu. Vyhrať pritom dokázali v Michalovciach, v Bratislave i v Spišskej Novej Vsi.

„Chceme vyhrávať, pretože takto je to väčšia zábava. Opäť sme sa rozbehli a niekedy potrebujete aj kúsok šťastia. V tomto zápase sme mu však išli oproti. Spišská má teraz možno menší výsledkový útlm a som rád, že sme to využili,“ pridal 34-ročný brankár.

Z návratu na víťaznú strunu mal radosť i tréner Dan Ceman. „Určite nás to teší. V decembri sme odohrali viacero výborných zápasov, ale nevedeli sme vyhrať. Teraz to opäť ide a chlapci sa cítia lepšie a sebavedomejšie. To im umožňuje využívať lepšie svoje schopnosti.“

Šláger na Spiši mal podľa kanadského trénera parametre play-off.

„Bol to zápas vo vysokom tempe a obe strany výborne korčuľovali. Pochváliť musím aj rozhodcov, ktorý zbytočne nevstupovali do deju zápasu a nechali tímy hrať hokej. Úroveň pripomínala play-off a súperovi sme neponúkli veľa čistých šancí. Hrali sme zodpovedne a otupili sme ich silné útočné zbrane. Výborné boli aj naše oslabové hry,“ pomenoval príčiny víťazstva Ceman.