Cesta do finále vedie cez rivala z Košického kraja

PRIDANÉ: 4.4.2024

Zatiaľ čo v kádri Spišskej Novej Vsi napočítame až piatich hráčov s košickou minulosťou, v našej šatni sa momentálne nachádzal iba jediný hokejista, ktorý kedysi pôsobil na strane semifinálového súpera. Útočník Matúš Havrila zažil na Spiši svoju bodovo najúspešnejšiu sezónu kariéry, keď v sezóne 2019-20 nazbieral v 39 zápasoch 31 bodov (15+16).

„Bolo to ešte v prvej lige a v Spišskej sme tvorili partiu mladých chalanov. Dostával som veľa priestoru a darilo sa mi preto aj bodovo. To však bol úplne iný tím, ako majú teraz,“ spomína na svoje časy v žlto-modrom drese 24-ročný center.

Spišiakom sa medzitým podaril výrazný výkonnostný skok. Generálny manažér Richard Rapáč pobláznil mesto a výsledkom bol historický bronz v uplynulej sezóne. Nemalé ciele majú Rysy aj teraz.

„Bude to zaujímavá séria. Čakajú nás ťažké zápasy, ale pripravujeme sa svedomito a do semifinále chceme ísť v dobrom nastavení,“ pokračuje Havrila, ktorého obočie zdobí po novom pár stehov. „Ide o drobné zranenie z tréningu. Nechtiac ma trafil hokejkou „Riči“, ale nie je to nič vážne. Nič čo by mi bránilo pomôcť tímu v ťažkej sérii.“

Východisková pozícia oboch tímov od Hornádu je veľmi podobná. Košičania i Spišiaci uspeli vo štvrťfinále 4:0 na zápasy a k dispozícii tak mali luxusný priestor na prípravu.

„Pauza bola veru dlhá, ale využili sme ju na oddych i množstvo tréningov. Robíme všetko preto, aby sme boli kvalitne pripravení,“ ubezpečuje Matúš, podľa ktorého bude základom úspechu zabrať už v úvodných dueloch na ľade súpera. „Doma sú silní a budú ich hnať diváci. Silu však máme aj my a vieme víťaziť doma i vonku. Rozhodovať budú detaily a verím tomu, že ich zvládneme lepšie ako oni. Teraz sa sústredíme na to, aby sme vstúpili do série správnou nohou a doniesli si domov aspoň jedno víťazstvo. V podstate stále platí, že do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Vieme, o čo sa hrá a dáme do toho všetko.“

Aj kapitán Michal Chovan očakáva náročnú sériu proti veľmi nebezpečnému a motivovanému súperovi.

„Stretnú sa dve vyrovnané mužstvá a bude to teda boj. Veríme však sile nášho tímu, ktorý sa dostal do správneho play-off módu. Sériu proti Slovanu sme zvládli výborne a v tomto chceme pokračovať. Ideme do toho spolu a hráme jeden za druhého. Musíme sa sústrediť na seba, robiť veci správne a fanúšikom môžem sľúbiť, že urobíme všetko pre postup,“ dodáva na prahu semifinálovej série nositeľ košického „céčka“ Michal Chovan.